Ավտովթար Ռուսաստանում. տուժածների թվում հայեր կան 11/20/2017 13:33 | Արտակարգ պատահարներ
Նոյեմբերի 20-ին՝ ժամը 08:59-ին, ԱԻՆ-ում տեղեկություն է ստացվել, որ ՌԴ Կրասնոդար-Արմավիր ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ավտովթար. զոհերի և տուժածների մեջ կան ՀՀ քաղաքացիներ:
Պարզվել է, որ ժամը 04:45-ին «Կովկաս» դաշնային ավտոճանապարհի 428-րդ կմ-ին բախվել են «ՎԱԶ-2107» մակնիշի НА551Е93 (վարորդ՝ 1967 թ. ծնված Արթուր Մելիքյան) և «Lada Priora» մակնիշի Р465ЕС07 (վարորդ՝ 1979 թ. ծնված Վյաչեսլավ Շամպարով) պետհամարանիշերով ավտոմեքենաները:
Վարորդները և «Lada Priora» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր՝ 1958 թ. ծնված Մայա Շամպարովան տեղում մահացել են, իսկ «ՎԱԶ-2107» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր՝ 1968 թ. ծնված Սոֆիկ Մելիքյանը հոսպիտալացվել է Բակսան քաղաքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են կայուն ծանր:

Крупное ДТП произошло в России: среди погибших и пострадавших есть граждане Армении 11/20/2017 13:44 | Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП с участием граждан Армении произошло в ночь на понедельник в России.
Как сообщает пресс-служба МЧС республики, 20-го ноября в 08:59 поступила информация о том, что на трассе Краснодар-Армавир в РФ произошла авария, среди жертв и пострадавших есть также граждане Армении.
Выяснилось, что в 04:45 на 428-м километре федеральной трассы "Кавказ" автомобиль марки "ВАЗ-2107", за рулем которого находился Артур Меликян(1967 года рождения) столкнулся с автомобилем марки “Lada Priora”, которым управлял Вячеслав Шампаров.
Водители, а также пассажир “Lada Priora” - Майя Шампарова(1958 года рождения) погибли на месте, а пассажир "семерки" - Софик Меликян(1968 года рождения) была госпитализирована в медцентр города Баксан. Врачи оценили ее состояние как стабильно тяжелое.