Բերման է ենթարկվել ուսանողական բողոքի ակցիայի մասնակից Ռոբերտ Գրիգորյանը 11/15/2017   15:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պարտադիր զինվորական ծառայությունից տարկետման իրավունքի սահմանափակման դեմ բողոքող ակցիայի մասնակիցները հայտարարել են, որ բերման է ենթարկվել ուսանողներից մեկը՝ Ռոբերտ Գրիգորյանը։
Վերջինիս, ըստ ուսանողների, բերման են ենթարկել Բաղրամյան պողոտայի ներքևի հատվածից. նրան են մոտեցել մի քանի տղամարդ և, ներկայանալով որպես քրեականի աշխատակիցներ, նստեցրել են մեքենան և տարել:
Ոստիկանությունից հայտնել են, որ ուսանողը բերման է ենթարկվել Քննչական կոմիտեի վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում։ Վերջինիս բերման ենթարկելու հիմքերի մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնեցին. «ՀՀ քննչական կոմիտեի վարույթում քննվում են բազմաթիվ քրեական գործեր, որոնց շրջանակներում իրավասու մարմինների կողմից իրականացվում են օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ։ Այս պահի դրությամբ՝ Ձեր կողմից վկայակոչված անուն-ազգանունով անձ վարույթն իրականացնող մարմնին չի ներկայացվել»։
Ի դեպ՝ ՔԿ-ից պարզաբանեցին, որ ակցիաների առնչությամբ որեւէ քրեական գործ քննչական կոմիտեի վարույթում չի հարուցվել և չի քննվում։
09:47 15/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀացադուլավորներն ուսանողներին ինքնակազմակերպվելու կոչ են արել
16:07 14/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՍա այն օրենքը չէ, որի դեմ կարելի է ամեն գնով պայքարել. Արտակ Զաքարյանն ուսանողներին կոչ է անում դադարեցնել հացադուլը
16:01 14/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵՊՀ ռեկտոր. Վստահ եմ՝ հացադուլ հայտարարած երիտասարդները կանսան իմ կոչին
14:15 14/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս նախաձեռնությունը միտված է ավելի կանոնակարգված բանակ ունենալուն. պատգամավորը՝ տարկետման իրավունքը սահմանափակող օրինագծի մասին
14:11 14/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱնվտանգության և գիտության խնդիրների հակադրումն անթույլատրելի է. Շարմազանովը՝ տարկետման իրավունքը սահմանափակող օրինագծի մասին

Подвергнут приводу один из участников студенческой акции протеста в Ереване 11/15/2017   15:38  |  Лента новостей
Участники акции протеста против ограничения права на отсрочку от военной службы сообщили о приводе в полицейское отделение одного из студентов – Роберта Григоряна.
По словам студентов, к Григоряну на проспекте Баграмяна подошли несколько мужчин, представившись сотрудниками правоохранительных органов, усадили его в автомобиль и увезли.
В Полиции Армении сообщили, что студент был подвергнут приводу в рамках уголовного дела, расследуемого в производстве Следственного комитета.  В ответ на запрос "ФактИнфо" относительно оснований его привода, в Следственном комитете РА сообщили, что в производстве СК расследуется множество уголовных дел, в рамках которых правоохранительными органами проводятся оперативно-розыскные мероприятия.
"По состоянию на данный момент, человек с таким именем и такой фамилией не был доставлен в орган, осуществляющий производство", - отметили в ведомстве.
В СК также пояснили, что уголовного дела в связи с акцией протеста в Следственном комитете не заведено и не расследуется.
16:14 08/11/2017  |  Лента новостейГлава Минобрнауки Армении встретился со студентами, протестующими против ограничения права на отсрочку от армии
14:12 08/11/2017  |  Лента новостейГлава Минобрнауки Армении побеседует со студентами об ограничении права на отсрочку от военной службы
13:40 27/10/2017  |  Лента новостейПарламент Армении принял в первом чтении проект закона "О военной службе и статусе военнослужащего"