Քննարկեցին գագաթաժողովների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանն ուղղված քայլերը 11/14/2017 15:52 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Նոյեմբերի 14-ին աշխատանքային այցելությամբ Մոսկվայում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին և Էնդրյու Շոֆերին։ Հանդիպմանը ներկա էր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպմանը մտքեր փոխանակվեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի շուրջ։
Զրուցակիցները քննարկեցին Վիեննայում, Սանկտ Պետերբուրգում և Ժնևում տեղի ունեցած գագաթաժողովների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանն ուղղված քայլերը։
Քննարկվեց առաջիկայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը։

Глава МИД Армении обсудил с сопредседателями МГ ОБСЕ шаги по реализации достигнутых на саммитах договоренностей 11/14/2017   16:02  |  Карабахский конфликт
Находящийся с рабочим визитом в Москве министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 14-го ноября встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (РФ), Стефаном Висконти (Франция) и Эндрю Шофером (США). На встрече присутствовал также личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями относительно необходимых шагов, направленные на создание благоприятных условий для продвижения процесса урегулирования карабахской конфликта исключительно мирным путем.
Собеседники обсудили шаги по реализации договоренностей, достигнутых в ходе саммитов в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.