Դատապարտյալը փախուստի է դիմել՝ օգտվելով ՔԿՀ աշխատակիցների անփութությունից 11/14/2017   13:25  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցից դատապարտյալ Թելման Ալավերդյանի փախուստի դեպքի առթիվ։  Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեից:
ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի  դատապարտյալ, 1987թ. ծնված Թելման Ալավերդյանը, առողջական խնդիրների կապակցությամբ 10.11.2017թ.-ին տեղափոխվել է Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոց և պահվել նշված հիվանդանոցի մեծահասակների 5-րդ բաժանմունքի հիվանդասենյակում։ Նախնական տվյալներով՝ օգտվելով իր նկատմամբ հսկողություն իրականացնող՝ պաշտոնատար անձ հանդիսացող ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի աշխատակիցների կողմից ծառայության նկատմամբ դրսևորած անփույթ վերաբերմունքից՝ դատապարտյալը հիվանդասենյակի սանհանգույցից օգտվելու պատրվակով նոյեմբերի 14-ին՝ ժամը 04։00-ի սահմաններում, մտել է սանհանգույց, ապա՝ դեպի ընդհանուր բաց պատշգամբ դուրս եկող դռնով դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 315-րդ հոդվածի 1-ին և 355-րդ հոդվածի 1-ին մասերով, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։
Քրեական գործի շրջանակներում իրականացված որոնողական միջոցառումների արդյունքում փախուստի դիմած դատապարտյալը հայտնաբերվել է։

Уголовное дело возбуждено по факту побега заключенного из больницы в Ереване 11/14/2017   14:03  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту побега осужденного Тельмана Алавердяна из инфекционной больницы “Норк”.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, отбывающий наказание в уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен” Министерства юстиции РА Тельман Алавердян(1987 года рождения) из-за возникших проблем со здоровьем 10 ноября 2017 года был переведен в инфекционную больницу “Норк” и содержался в палате 5-го отделения для взрослых указанной клиники.
По предварительным данным, осужденный, воспользовавшись халатным отношением к службе, проявленным сотрудниками УИУ “Нубарашен” МЮ РА, осуществляющими надзор за ним, под предлогом похода в туалет 14-го ноября, около 04:00 зашел в санузел, а оттуда сбежал через дверь, ведущую к общему открытому балкону.
"По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 315(служебная халатность) и части 1 статьи 355(побег из места лишения свободы, из места содержания арестованных или из места содержания задержанных) УК РА. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на всестороннее, объективное и полное исследование всех обстоятельств произошедшего. В результате проведенных в рамках уголовного дела розыскных мероприятий совершивший побег осужденный обнаружен", - отмечается в сообщении.