Բակո Սահակյանը հրամանագիր է ստորագրել՝ 2018 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին 11/14/2017   16:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 14-ին ստորագրել է հրամանագիր 2018 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Ըստ հրամանագրի` 2018 թվականի հունվար ամսում կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչեւ 2017 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաեւ այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչեւ 2017 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2018 թվականի հունվար ամսում կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:

Президент Арцаха подписал указ о проведении зимнего призыва и демобилизации 11/14/2017 16:18 | Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 14 ноября подписал указ о проведении зимнего призыва и демобилизации 2018 года. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Согласно указу, в январе 2018 года будет проведен зимний призыв на обязательную военную службу тех граждан Республики Арцах мужского пола, которым до 31 декабря 2017 года включительно исполнится 18 лет, а также тех граждан, которым была предоставлена отсрочка от призыва на обязательную военную службу на срок до 31 декабря 2017 года включительно.
Согласно указу, в январе 2018 года будут демобилизованы военнослужащие, прошедшие в установленный срок обязательную военную службу.