Տավուշում հայտնաբերված կնոջ` հոշոտված դիակի վրա առկա են բռնության հետքեր, այդ թվում և՝ գլխի շրջանում. մանրամասնում է Քննչական կոմիտեն 11/13/2017   13:41  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցներ՝ Տավուշի տարածքում հայտնաբերված դիակի ինքնությունը, սպանության  հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:2017 թվականի նոյեմբերի 11-ին՝ Իջևան-Ճամբարակ ավտոճանապարհի խաչմերուկից շուրջ 600 մետր դեպի Իջևան քաղաքի ուղղությամբ՝ ճանապարհի աջ մասով հոսող գետի ափին, հայտնաբերվել է իգական սեռի դիակ՝ մասամբ հոշոտված։ Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են նաև հագուստներ և այլ իրեր:
Փորձագետների հետ կատարված դիակի զննությամբ հայտնաբերվել են բռնության հետքեր, այդ թվում՝ գլխի հատվածում։
ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ կնոջ սպանության դեպքի առթիվ ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։
Նշանակվել են դատաբժշկական, ինչպես նաև՝ դատակենսաբանական, դատահետքաբանական համալիր փորձաքննություններ: Հանձնարարություններ են տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ իրականացնելու վերաբերյալ։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դիակի ինքնությունը և դեպքի իրական հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

СК Армении выясняет обстоятельствa смерти женщины, обглоданное тело которой было найдено в Тавуше 11/13/2017   14:17  |  Криминальная хроника
Правоохранители предпринимают необходимые меры, направленные на установление личности человека, тела которого было обнаружено на территории Тавушской области, и обстоятельств убийства. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
11-го ноября 2017 года примерно в 600 метрах от перекрестка трассы Иджеван-Чамбарак, на правом берегу реки, было обнаружено частично обглоданное тело женщины. На месте были найдены также одежда и другие вещи.
При проведенном экспертами осмотре тела были обнаружены следы насилия, в том числе в области головы.
Дилижанским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Тавушской области возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(убийство) Уголовного кодекса РА.
"Назначены судебно-медицинская, а также комплексная судебно-биологическая, судебно-трасологическая экспертизы. Соответствующим подразделениям полиции даны поручения относительно проведения оперативно-розыскных мероприятий. Предпринимаются необходимые меры, направленные на установление личности обнаруженной мертвой женщины и истинных обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.