Հայաստանն ու Դանիան դյուրացնում են վիզաների տրամադրումը 11/09/2017   11:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարությունը համաձայնություն տվեց «Հայաստանի Հանրապետության և Դանիայի Թագավորության միջև վիզաների տրամադրումը դյուրացնելու մասին» համաձայնագրի կնքման առաջարկությանը:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը նշեց, որ համաձայնագրով էապես դյուրացվում է Հայաստանի քաղաքացիների համար Դանիա մուտքի վիզայի ստացումը:
«Հայաստանի քաղաքացիները կկարողանան 180 օրվա ընթացքում մինչև 90 օր մնալ Դանիայում և շենգենյան գոտու այլ երկրների տարածքում: Դյուրացումը վերաբերում է տարբեր խմբերի՝ գիտնականներին, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին, պատվիրակությունների անդամներին: Սա լուրջ քայլ է՝ Եվրոպական միության հետ վիզաների դյուրացման գործում»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց ՀՀ փոխարտգործնախարարը:
09:42 10/10/2017  |  ՄամուլԵՄ-ի հետ վիզայի ազատականացման նախապայմաններից մեկն էլ մարիխուանա վաճառելու-«քաշելու» թույլտվությանն է վերաբերում. «Հրապարակ»
15:30 07/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև վիզայի պահանջը վերացնելու մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը
13:53 01/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունը հավանություն տվեց Կատարի քաղաքացիների համար վիզային ռեժիմի ազատականացմանը
12:42 20/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԴյուրացումներ՝ ՀՀ մուտքի վիզա ստանալու գործընթացքում
15:15 11/07/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԻրանի կառավարությունը հաստատել է Հայաստանի հետ առանց վիզայի ռեժիմի համաձայնագիրը

Армения и Дания упростят порядок выдачи виз 11/09/2017   13:30  |  Лента новостей
Правительство Армении на заседании в четверг одобрило предложение о заключении соглашения с Данией об упрощении процедуры выдачи виз, передает “Арменпресс”.
Заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян отметил, что соглашением предусматривается значительное упрощение визового режима для граждан Армении.
"Граждане Армении смогут находиться в Дании и других странах шенгенской зоны на срок не более 90 дней в течение 180-дневного периода. Упрощенный порядок выдачи виз распространяется на ближайших родственников граждан Дании или граждан Армении, проживающих в этой стране на законных основаниях, членов официальных делегаций, журналистов, участников международных выставок, форумов, научных конференций, семинаров, международных спортивных мероприятий, программ обмена между городами-побратимами, лиц, посещающих Данию в целях лечения, участвующих в научной, культурной или творческой деятельности, представителей гражданского общества, водителей, осуществляющих международные транспортные перевозки, школьников, студентов, аспирантов, предпринимателей и представителей бизнес-организаций, лиц, посещающих воинские и гражданские захоронения.Это - серьезный шаг на пути к упрощению визового режима с Европейским союзом", - сказал Шаварш Кочарян.