Թուրքիան տեսախցիկներ է տեղադրել հայ-թուրքական սահմանին 11/08/2017   12:38  |  Միջազգային լրահոս
Թուրքիան սկսել է  Հայաստանի հետ սահմանին՝ Կարս նահանգի հատվածում տեղադրած տեսախցիկների փորձարկման աշխատանքները: Այս մասին տեղեկանում ենք Ermenihaber.am-ից:
Թուրքական «Anadolu» լրատվական գործակալությունը, հղում անելով Կարսի նահանգապետարանի հայտարարությանը, նշում է, որ տեսախցիկները տեղադրվել են անվտանգության նկատառումներից ելնելով:
Կարսի նահանգապետարանից նշել են, որ Հայաստանի հետ սահմանային շրջաններում տեսանկարահանման և վերահսկման սարքերի տեղադրման  նախագիծը մեկնարկել էր եռևս  2017թ. օգոստոսի 3-ից:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Թուրքիայի իշխանությունները հայտարարել էին, որ պատրաստվում են հայ-թուրքական սահմանին կառուցել անվտանգության պատ:

Турция установила камеры видеонаблюдения на границе с Арменией 11/08/2017   12:54
Турция приступила к тестированию камер видеонаблюдения, установленных на границе с Арменией, на участке в провинции Карс. Об этом сообщает Ermenihaber.am.
Как передает турецкое информагентство “Anadolu” со ссылкой на заявление администрации Карса, видеокамеры были установлены из соображений безопасности.
В администрации Карса отметили, что проект размещения устройств видеонаблюдения и контроля в приграничных с Арменией районах стартовал с 3-го августа 2017 года.
Издание напоминает, что ранее власти Турции заявили о подготовке к строительству стены на границе с Арменией.
16:54 13/02/2015  |  Лента новостейТурция вновь выдвигает условия для открытия границы с Арменией
16:58 13/12/2014  |  Лента новостейГлавный советник премьер-министра Турции назвал условия открытия границы с Арменией