Գորիս համայնքի ղեկավարի ընտրություններում հաղթանակ է տարել ՀՀԿ-ական Առուշ Առուշանյանը 11/06/2017   12:12  |  Ընտրական իրավունք
Գորիսում կայացած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների նախնական արդյունքներով՝ վստահ հաղթանակ է տարել ՀՀԿ-ի առաջադրած թեկնածու Առուշ Առուշանյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, Գորիսում համայնքի ղեկավարի ընտրություններին նախնական տվյալներով մասնակցել է 13 հազար 164 մարդ, որից 12 հազար 945-ը քվեարկել է Առուշ Առուշանյանի օգտին:
Նրա մրցակից, ինքնաառաջադրված Սամվել Հարությունյանի օգտին քվեարկել է 56 ընտրող, 163 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել:

Муниципальные выборы в Армении: кандидат от РПА Аруш Арушанян одержал уверенную победу на выборах в Горисе 11/06/2017   12:40  |  Избирательное право
Баллотировавшийся в Горисе кандидат от правящей Республиканской партии Армении Аруш Арушанян одержал уверенную победу на состоявшихся 5-го ноября выборах в органы местного самоуправления.
Как сообщили "Арменпресс" в ЦИК Армении, в выборах в Горисе приняли участие 13 тысяч 164 избирателей, из которых 12 тысяч 945 избирателей проголосовали за Аруша Арушаняна. Его соперника, самовыдвиженца Самвела Арутюняна  подержали избирателей. 163 бюллетеня были признаны недействительными.