Կարեն Կարապետյանը հանդիպել է Ուզբեկստանի նախագահի հետ 11/04/2017   13:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ուզբեկստան կատարած այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպել է  երկրի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է երկու պետությունների միջև առկա ներուժի ու փոխգործակցության հնարավորությունների լիարժեք օգտագործման անհրաժեշտությունը:
Կողմերը հատկապես շեշտել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը՝ այդ համատեքստում ընդգծելով համատեղ միջկառավարական հանձնաժողովի ստեղծումն  ու արդյունավետ գործունեության ծավալումը:
Անդրադարձ է կատարվել նաև գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում փոխգործակցության հարցերին:

Премьер Армении и президент Узбекистана заявили о важности активизации торгово-экономических связей 11/04/2017   13:45  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в рамках визита в Ташкент встретился с президентом Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым. Подробности передает пресс-служба армянского правительства.
Поблагодарив за теплый прием, Карен Карапетян подчеркнул необходимость полноценной реализации существующего между двумя странами потенциала и возможностей взаимодействия.
Стороны придали особую важность развитию торгово-экономических связей, подчеркнув  в этом контексте создание совместной межправительственной комиссии и развертывание эффективной деятельности.
В ходе встречи были также затронуты вопросы взаимодействия в сельскохозяйственном секторе и ИТ-сфере.