Քաղաքացին գտնվել է անվնաս վիճակում 11/03/2017   15:28  |  Արտակարգ պատահարներ
Նոյեմբերի 3-ին` ժամը 13:20-ին, ԱԻՆ-ում տեղեկություն է ստացվել հարազատներից, որ կորած քաղաքացին գտնվել է անվնաս վիճակում:
Ավելի վաղ՝ Նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 23.30-ին, ահազանգ էր ստացվել, որ Երևան քաղաքի Մուշավան թաղամասի մոտակայքում քաղաքացի է մոլորվել, իսկ ավտոմեքենան արգելափակվել է ցեխակույտի մեջ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Տեղեկություն էր ստացվել նաև, որ  քաղաքացին (ոչ սթափ վիճակում) դուրս է եկել տնից և գնացել անհայտ ուղղությամբ:
Հետադարձ կապ է հաստատվել ահազանգողի հետ, ով ինտերնետ կապի միջոցով փոխանցել է իր գեոլոկացիոն կոորդինատները (ըստ կոորդինատների վերջինս գտնվում էր Մ-15 ավտոճանապարհին` Խարբերդի ամառանոցների մոտակայքում):

Пропавший накануне в Ереване гражданин нашелся 11/03/2017   15:56  |  Чрезвычайное просшествие
Как сообщает МЧС Армении,  накануне, 2-го ноября, в 23:30 поступила информация о том, что близ квартала Мушаван в столице пропал гражданин, а его машина застряла в грязи. Поступило также сообщение о том, что он, находясь в нетрезвом состоянии, вышел из дома и ушел в неизвестном направлении.
Была установлена обратная связь с звонившими, который посредством интернета переслал свои координаты, согласно которым последний находился на трассе неподалеку от дачного участка в Харберде.
Были предприняты поиски однако обнаружить гражданина не удалось.
3-го ноября, в 13:20 поступило сообщение от родных пропавшего о том, что он вернулся домой невредимым.