«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնին ընդառաջ վարչապետն այցելել է հիմնադրամի գրասենյակ 11/01/2017 16:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գրասենյակ՝ ծանոթացել կառույցի 25-ամյա գործունեությանը և ծրագրերին: Ամենամյա հեռուստամարաթոնին ընդառաջ կառավարության ղեկավարը հիմնադրամին է փոխանցել իր մեկ տարվա աշխատավարձը: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Շրջայցի ընթացքում վարչապետ Կարապետյանը ծանոթացել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ստորաբաժանումների գործունեության պայմաններին և կատարվող աշխատանքներին: Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը նշել է, որ 25 տարվա ընթացքում Հայաստանում և Արցախում շուրջ 500.000 շահառուի համար իրականացվել է ավելի քան 50. 000 ծրագիր՝ 330 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժեքով, իսկ նվիրատուների թիվն ամբողջ աշխարհում հասնում է 700.000-ի: Նա մանրամասներ է ներկայացրել հիմնադրամի ընթացիկ ծրագրերի և ամենամյա դրամահավաքի նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հեռուստամարաթոնն այս տարի տեղի է ունենալու նոյեմբերի 23-ին. հանգանակություններն ուղղվելու են Արցախի ոռոգման համակարգի կառուցմանը և արևային էներգիայի կիրառման հնարավորությունների ստեղծմանը:

Премьер-министр Армении перечислил фонду «Айастан» свою годовую зарплату 11/01/2017   17:38  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня посетил офис всеармянского фонда «Айастан», ознакомился с 25-летней деятельностью и программами структуры.
Как сообщает пресс-служба армянского правительства, накануне ежегодного телемарафона глава правительства передал фонду свою годовую зарплату.
В ходе посещения премьер-министр Карапетян ознакомился с условиями деятельности подразделений всеармянского фонда «Айастан» и выполняемыми ими работами.
Исполнительный директор фонда Ара Варданян отметил, что в течение 25 лет в Армении и Арцахе для 500000 бенефициаров осуществлено более 50000 программ общей стоимостью 330 млн долларов США, а число жертвователей во всем мире достигает 700000 человек. Он представил детали текущих программ фонда и работ по подготовке ежегодного сбора средств.
Телемарафон всеармянского фонда «Айастан» в этом году состоится 23 ноября, пожертвования будут направлены на строительство оросительной сети Арцаха и создание возможностей применения солнечной энергии.