Ոստիկանությունը մանկապարտեզում երեխային պատանդ պահողին վնասազերծելու համար հատուկ միջոց է կիրառել 10/30/2017   21:00  |  Քրեական խրոնիկոն
Արմավիր քաղաքի մանկապարտեզում երեք տարեկան երեխային պատանդ պահած քաղաքացին փորձել է ինքն իրեն վնասել, իսկ ոստիկանները նրան վնասազերծելու համար հատուկ միջոց են կիրառել: Երեխային ազատ արձակելուց հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը:
«Պատանդառուն ինքնավնասում էր փորձում կատարել, նրան վնասազերծելու համար ոստիկանությունը հատուկ միջոց է կիրառել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Պողոսյանը: Նա նաև հայտնեց, որ զինված անձի կողմից պատանդ պահվող երեխան անվնաս է:

Полиция Армении применила спецсредства для нейтрализации мужчины, удерживавшего в заложниках ребенка 10/30/2017   21:15  |  Криминальная хроника
Мужчина, захвативший в заложники трехлетнего ребенка в детском саду “Манушак” в армянском городе Армавире, пытался нанести себе повреждение, попытка была пресечена, а для его нейтрализации были применены спецсредства. Об этом журналистам заявил первый заместитель начальника Полиции Армении Унан Погосян. Его слова приводит "Арменпресс".
Он также сообщил, что с ребенком, которого удерживали в заложниках, все в порядке.
Ранее сообщалось, в 16:25 в Полицию Армении от сотрудника детского сада поступило сообщение о том, что неизвестный проник в дошкольное учреждение и напал с ножом на них.
Полиции Армении удалось освободить ребенка. До этого раздались выстрелы, после чего сотрудники вывели из здания ребенка.