Վերնիսաժի մոտ սպանության գործով հետախուզվողները հայտնաբերվել են Վրաստանում 10/29/2017 13:28 | Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության և Ազգային անվտանգության ծառայողները, հետևողական, լայնածավալ ու համակարգված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, սերտորեն փոխգործակցելով Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության գործընկերների հետ, հոկտեմբերի 29-ին Վրաստանի տարածքում հայտնաբերել են սեպտեմբերի 14-ին Երևանի «Թուֆենկյան» հյուրանոցի մոտ տեղի ունեցած հանցագործությունը կատարելու համար հետախուզվող 1982 թ. ծնված Ալբերտ Բլբուլյանին և 1984 թ. ծնված Արմեն Կարադավիդովին:
Այս պահին քննարկվում են նրանց Հայաստան տեղափոխելու ընթացակարգի մանրամասները:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 14-ին Երևանի Հանրապետության փողոցում, «Թուֆենկյան» հյուրանոցի մոտ, Ալբերտ Բլբուլյանը, Արմեն Կարադավիդովը և 1957 թվականին ծնված Ռաֆիկ Խաչատրյանը «Մակարով» ատրճանակից և «ԱԿ» ինքնաձիգից կրակոցներ էին արձակել երկու քաղաքացիների ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մեկ մարդ սպանվել էր, մյուսը՝ վիրավորվել։
Սեպտեմբերի 15-ին որոշում էր կայացվել Ալբերտ Բլբուլյանին, Արմեն Կարադավիդովին և Ռաֆիկ Խաչատրյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու և հետախուզում հայտարարելու մասին:
Սեպտեմբերի 22-ին, ոստիկանության մի մի շարք ստորաբաժանումների համագործակցված և արդյունավետ գործողությունների արդյունքում Ռաֆիկ Խաչատրյանը հայտնաբերվեց Կոտայքի մարզում ու բերման ենթարկվեց ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչություն:
Ալբերտ Բլբուլյանի և Արմեն Կարադավիդովի հետախուզման աշխատանքները շարունակվում էին ողջ ծավալով ու մեծ ընդգրկումով ու նույնպես սպասված արդյունքը տվեցին:
Կատարվածի բոլոր հանգամանքները կպարզվեն շարունակվող նախաքննությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանությունը:

Обнаружены двое обвиняемых по делу об убийстве близ рынка Вернисаж” в центре Еревана 10/30/2017   09:31  |  Криминальная хроника
Двое обвиняемых по делу о стрельбе с убийством близ рынка “Вернисаж” в центре Еревана Альберт Блбулян и Армен Карадовидов обнаружены 29-го октября на территории Грузии.
Как сообщает пресс-служба Полиции, это стало возможным, благодаря последовательным, широкомасштабным и скоординированным оперативно-розыскным мероприятиям, предпринятым в тесном взаимодействии с коллегами из Министерства внутренних дел Грузии. В настоящий момент обсуждаются детали процесса их передачи Армении.
14-го сентября в Ереване на улице Анрапетутян близ гостиницы “Туфенкян” Альберт Блбулян(1982 года рождения) Армен Карадавидов( 1984 года рождения) и Рафик Хачатрян(1957 года рождения) из пистолета “Макаров” и автомата “АК” открыли стрельбу по двум гражданам, в результате чего один погиб, а второй был ранен.
Решение о привлечении Альберта Блбуляна, Армена Карадавидова и Раифка Хачатряна в качестве обвиняемых и объявлении их в розыск было принято 15-го сентября. Рафик Хачатрян был обнаружен 22-го сентября в Котайской области и доставлен в Полицию. Следствие продолжается.