«Պարզ լիճ» տեղամասում պահնորդի ծեծի դեպքի վերաբերյալ ոստիկանությունը մանրամասներ է ներկայացրել 10/28/2017 13:08 | Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 23.40-ին, ոստիկանության Դիլիջանի բաժնում պահնորդական ընկերության աշխատակցից հաղորդում է ստացվել, որ նույն օրը, ժամը 22.00-ի սահմաններում, մի խումբ անհայտ անձինք հարձակվել են «Դիլիջան ազգային պարկ» ՊՈԱԿ-ի «Պարզ լիճ» տեղամասում տեղակայված պահնորդական ընկերությանը պատկանող անշարժ հենակետի վրա, վիճաբանել այնտեղ ծառայություն իրականացնող աշխատակիցների հետ, որի ընթացքում ծեծի են ենթարկել իրեն՝ պատճառելով վնասվածքներ:
«Պանտեռա Սիքյուրիթի»-ի հենակետի վրա նոր հարձակում է եղել. ծեծել են աշխատակիցներին
Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայություն՝ հավելելով, որ ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է պահնորդի հետ վիճաբանած անձանց ինքնությունը: Բացատրական աշխատանքի շնորհիվ հոկտեմբերի 28-ին՝ ժամը 5.10-ին, կասկածյալները ներկայացել են ոստիկանության Դիլիջանի բաժին և կատարվածի վերաբերյալ տվել բացատրություն:

Полиция Армении сообщила подробности инцидента с избиением охранника на озере в Дилижанском нацпарке 10/28/2017 13:26 | Криминальная хроника
Группа неизвестных накануне вечером напала на принадлежащий охранному предприятию непередвижной пункт, размещенный на участке озера “Парз лич” ГНКО “Дилижанский национальный парк”.
Сигнал об инциденте поступил в дилижанский отдел Полиции Армении накануне. 27 октября, в 23:40 от сотрудника охранного предприятия, который рассказал, что группа неизвестных вступила с ним спор, в ходе которого подвергла его избиению, причинив ему травмы. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
В ведомстве также проинформировали, что, благодаря предпринятым оперативно-розыскным мероприятиям, установлены личности лиц, вступивших в ссору с охранником. 28 октября подозреваемые явились в дилижанский отдел Полиции и дали разъяснения относительного случившегося.