Հակառակորդը շփման գծի որոշ հատվածներում կրկին դրսևորել է ակտիվություն 10/25/2017 10:24 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 24-ի կեսօրից հետո արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի որոշ հատվածներում հակառակորդը կրկին դրսևորել է ակտիվություն՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից բացի, կիրառելով նաև ականանետեր: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Մասնավորապես` Մարտակերտի և Մարտունու պաշտպանական ուղղություններում տեղակայված հայկական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը 60 մմ-ոց ականանետերից արձակել է 23 արկ: Արկակոծության արդյունքում ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները որևէ կորուստ չեն կրել:
Երեկոյան և գիշերվա ընթացքում իրադրությունը հանգիստ է եղել:
ՊԲ հերթապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակում են աչալրջորեն վերահսկել իրավիճակը և ըստ մարտական կարգադրության կատարել իրենց առջև դրված խնդիրը:

Минобороны Арцаха сообщило о минометном обстреле со стороны азербайджанских ВС 10/25/2017   10:26  |  Карабахский конфликт
На некоторых участках линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил 24-го октября после полудня противник вновь проявил активность, применив помимо стрелкового оружия различных калибров и минометы. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
В частности, как отмечается в сообщении, азербайджанские ВС выпустили по армянским позициям, дислоцированным в оборонительных направлениях Мартакерта и Мартуни, 23 снаряда из 60-миллиметровых минометов.
В результате обстрела передовые подразделения Армии обороны арцаха каких-либо потерь не понесли.
Ситуация в вечерние часы и ночью была спокойной.
"Несущие дежурство воинские части Армии обороны продолжают пристально следить за ситуацией по всей протяженности передовой линии и выполнять поставленные перед ними задачи в соответствии с боевым уставом", говорится в сообщении.
13:39 07/10/2017  |  Карабахский конфликтМинобороны Арцаха рассказало об оперативной обстановке на передовой за минувшую неделю