Հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ 10/20/2017   12:13  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Տիգրան Արմենի Խաչատրյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2017 թվականի հոկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 15:50-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով ուսի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Տիգրան Արմենի Խաչատրյանը: Վերջինս զինհոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:

Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанскими ВС армянского военнослужащего 10/20/2017   12:34  |  Карабахский конфликт
Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства азербайджанскими ВС армянского солдата срочной службы Тиграна Арменовича Хачатряна, сообщает пресс-служба Следственного комитета.
"19 октября 2017 года, около 15:50 вследствие произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части огнестрельное ранение в области плеча получил солдат срочной службы, рядовой Тигран Арменович Хачатрян.Он скончался по дороге в военный госпиталь", - отмечается в сообщении.