Բակո Սահակյանը հաստատել է կառավարության որոշումը՝ Նախագահի 2017-2020թթ. ծրագիրն ի ղեկավարումն եւ ի կատարումն ընդունելու մասին 10/16/2017   16:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 16-ին հաստատել է կառավարության որոշում Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2017-2020թթ. ծրագիրն ի ղեկավարումն եւ ի կատարումն ընդունելու մասին: այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Արցախի Հանրապետության կառավարության անդամներին, պետական մարմինների ղեկավարներին հանձնարարվել է համապատասխան լիազորությունների շրջանակներում ապահովել Արցախի Հանրապետության Նախագահի ծրագրից բխող միջոցառումների մշակումն ու կատարումը եւ դրա ընթացքի մասին պարբերաբար հաշվետվություն ներկայացնել հանրապետության Նախագահին:

Бако Саакян утвердил решение правительства Арцаха о принятии к руководству и исполнению программы президента на 2017-2020гг. 10/16/2017   16:52  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 16 октября утвердил решение правительства о принятии к руководству и исполнению программы президента республики на 2017-2020гг. Об этом сообщает пресс-служба главы НКР.
Членам правительства, руководителям государственных органов Республики Арцах поручено в рамках соответствующих полномочий обеспечить разработку и выполнение мероприятий, предусмотренных программой президента Республики Арцах, и периодически представлять президенту республики отчеты об этом процессе.
10:19 08/09/2017  |  ПрессаПремьер-министр Арцаха Араик Арутюнян перейдет на другую должность – газета “Жаманак”
17:36 03/07/2017  |  Лента новостейСтала известна дата начала процедуры выдвижения кандидатов на пост президента Арцаха