«Կոնվերսբանկ»-ում կատարված ավազակային հարձակումը բացահայտվեց. երեք անձ ձերբակալվել է (տեսանյութ) 10/16/2017   12:46  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 9-ին անհայտ անձը, գրությամբ սպառնալով «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ «Սայաթ-Նովա» մասնաճյուղի կառավարչին, հափշտակել էր 200 հազար դոլարին համարժեք գումար ու դիմել փախուստի: Դեպքի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ:
Ոստիկանության և Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ ավազակային հարձակումը բացահայտվել է:
Ձերբակալվել են Երևանի բնակիչներ, 1988 թ. ծնված Դավիթ Գրիգորյանը, 1987 թ. ծնված Արսեն Գրիգորյանը և 1983 թ. ծնված Մարատ Գալստյանը: Աշտարակի բնակիչ, 1988 թ. ծնված Պյոտր Ցիգանկովը ավազակային հարձակումը կատարելու կասկածանքով որոնվում է:
Դավիթ Գրիգորյանը բերման է ենթարկվել դեպքից հինգ օր անց, մայրաքաղաքի Չեխովի փողոցից:
Արսեն Գրիգորյանն ու Մարատ Գալստյանը բերման են ենթարկվել հաջորդ օրը Արմավիրի մարզի Մրգաշատ գյուղից:
Հոկտեմբերի 15-ին Մարատ Գալստյանի տանը և օժանդակ շինություններում խուզարկությամբ հայտնաբերվել են գործարանային համարով «ՏՕԶ» տիպի հրացան և «ԱԿ» ինքնաձիգի նմանվող, առանց գործարանային համարի հրազեն:
Քննվող գործի շրջանակներում դարձյալ հոկտեմբերի 15-ին խուզարկվեցին նաև Երևանի բնակիչ, 1979 թ. ծնված Աշոտ Մանուկյանի բնակարանն ու օժանդակ շինությունները: Հայտնաբերվել է կանեփանման զանգված, «ԱԿ» տիպի ինքնաձիգ՝ երկու լիցքավորված պահունակներով, «Ֆորտունա» գրառումով ատրճանակ՝ լիցքավորված պահունակով, տարբեր տրամաչափի հիսուն փամփուշտ, էլեկտրահարող սարք, ինքնաձիգի խլացուցիչ, ավտոմեքենայի պետհամարանիշեր, որոնք, ինչպես պարզվել է, սեպտեմբերի 29-ին գողացվել էին Մաշտոցի վարչական տարածքից:
Աշոտ Մանուկյանը ևս ձերբակալվեց:
Հայտնաբերվածն ուղարկվել է դատաձգաբանական և դատաքիմիական փորձաքնության:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ Պյոտր Ցիգանկովին ու գողոնը հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Նախաքննությունը շարոնակվում է:
Պյոտր Ցիգանկովի գտնվելու վայրի վերաբերյալ տեղեկություն ունեցողներին խնդրում ենք զանգահարել 1-02 հեռախոսահամարով կամ դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին:

Громкое ограбление филиала крупного банка в центре Еревана раскрыто(Видео) 10/16/2017   13:25  |  Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила о раскрытии ограбления филиала Конверсбанка на улице Саят-Нова в Ереване.
9-го октября неизвестный, угрожая в письме управляющему филиалом вышеупомянутого банка, похитил сумму, эквивалентную 200 тыс. драмов и скрылся с места происшествия. По данному факту было возбуждено уголовное дело.
"Разбойное нападение было раскрыто, благодаря предпринятым сотрудниками Полиции и Службы национальной безопасности Армении масштабным оперативно-розыскным мероприятиям", - говорится в сообщении, распространенном в понедельник пресс-службой Полиции.
Сообщается, что по данному делу задержаны жители Еревана – Давид Григорян(1988 г.р.)., Арсен Григорян(1987 г.р.) и Марат Галстян(1983 г.р.). По подозрению в разбойном нападении разыскивается житель Аштарака Петр Цыганков.
Давид Григорян был подвергнут приводу с улицы Чехова спустя пять дней после инцидента.
Арсен Григорян и Марат Галстян были доставлены в полицейское отделение из села Мргашат Армавирской области на следующий день  после происшествия.
В сообщении также отмечается, что в ходе обыска, проведенного в доме Марата Галстяна  и сооружениях вспомогательного использования, были обнаружены ружье "ТОЗ" с заводским номером и похожее на автомат "МК" оружие без заводского номера.
"В рамках расследуемого дела вновь были проведены обыски в квартире жителя Еревана Ашота Манукяна(1979 г.р.) и сооружениях вспомогательного использования, в  ходе которых найдены похожая на коноплю вещество, автомат "АК" с двумя заряженными обоймами, пистолет с надписью "Фортуна" с заряженной обоймой, 50 патронов различных калибров, электроприбор, глушитель для автомата, автомобильные номера, которые, как выяснилось, 29-го октября были украдены с Маштоцкой административной территории. Ашот Манукян задержан", - говорится в сообщении.
Сообщается, что найденное направлено на судебно-баллистическую и судебно-химическую экспертизы. Предпринимаются меры, направленные на розыск Петра Цыганкова и посик украденного. Расследование продолжается.
Полиция Армении просит всех, кто располагает информацией о местонахождении Петра Цыганкова, позвонить по номеру 1-02 или обратиться в ближайший отдел Полиции, гарантируя информатору анонимность.