«Դիլիջան ազգային պարկ»-ում «Պանտերա սիքյուրիթի» աշխատակիցների վրա հարձակվելու և վագոն տնակը հրկիզելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ 10/14/2017 16:41 | Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին «Դիլիջան ազգային պարկ»-ի Շամախյան տեղամասում պահնորդական ծառայություն իրականացնող աշխատակիցների վրա հարձակվելու և ընկերությանը պատկանող վագոն տնակը հրկիզելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ:
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոիտեից տեղեկացավ, որ երեկ ահազանգ է ստացվել «Պանտերա սիքյուրիթի» ՍՊ ընկերության Տավուշի մարզի պատասխանատուի կողմից, որ մի խումբ անձինք հարձակվել են ընկերության՝ պահնորդական ծառայություն իրականացնող երկու աշխատակիցների վրա, քաշքշել, որից հետո հրկիզել են ընկերությանը պատկանող վագոն-տնակը, ապա դիմել են փախուստի:
Դեպքի վերաբերյալ ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով:

Уголовное дело возбуждено по факту нападения на сотрудников охранного предприятия и поджога в Дилижанском нацпарке 10/14/2017   17:11  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту нападения на сотрудников частного охранного предприятия Шамахского участка Дилижанского национального парка и поджога времянки, принадлежащего компании.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, накануне от ответственных сотрудников ООО “Пантера секьюрити” по Тавушской области поступил сигнал о том, что группа лиц напала на двух сотрудников охранного предприятия, после чего подожгла домик, принадлежащий компании, а затем обратилась в бегство.
Как сообщили в СК, по данному возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 185(умышленные уничтожение или повреждение имущества, совершенные путем поджога, взрыва или иным общеопасным способом) УК РА.