Կառավարությունում քննարկվել է Աշխատանքային օրենսգրքի փոփոխությունների նախագիծը 10/13/2017 16:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է Աշխատանքային օրենսգրքի փոփոխությունների նախագիծը, որը մշակվել է կառավարության ղեկավարի՝ ապրիլի 27-ի հանձնարարականի հիման վրա: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Զեկուցվել է, որ նախագիծը ներկայացվել է շահագրգիռ գերատեսչություններին, վերջիններիս կողմից ստացվել են տարբեր առաջարկություններ ու դիտողություններ: Դրանց վերաբերյալ վերջնական որոշումներ ընդունելուց հետո նախագիծը կներկայացվի կառավարություն և Ազգային ժողով:
Խորհրդակցության ընթացքում նախագծի առանձին կետերի հետ կապված քննարկում է ծավալվել: Վարչապետ Կարապետյանն անհրաժեշտ է համարել նախագիծը լրացուցիչ քննարկել փորձագիտական շրջանակների, միջազգային կառույցների հետ:
«Այն իր կարգավորումներով պետք է համահունչ լինի կառավարության որդեգրած ծրագրին ու ժամանակակից մոտեցումներին: Աշխատանքային օրենսրգիրքը կարևոր փաստաթուղթ է, որը գործատու-աշխատող հարաբերություններում պետք է ճիշտ հիմք դնի»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:

В правительстве Армении обсудили проект изменений в Трудовой кодекс 10/13/2017 17:30 | Лента новостей
В ходе состоявшегося у премьер-министра Карена Карапетяна совещания был обсужден проект изменений в Трудовой кодекс, который разработан на основании поручения главы правительства от 27 апреля.
Как сообщает пресс-служба правительства РА, было доложено, что проект представлен заинтересованным ведомствам, от которых получены различные замечания и предложения.
После принятия по ним окончательного решения проект будет представлен в правительство и парламент.
В ходе совещания развернулось обсуждение по отдельным пунктам проекта.
Премьер-министр Карапетян счел необходимым дополнительно обсудить проект с экспертными кругами, международными структурами.
"Он своими регулированиями должен быть созвучен программе правительства и современным подходам. Трудовой кодекс является важным документом, который должен заложить правильный фундамент в отношениях работодатель-работник", - сказал Карен Карапетян.