Հրդեհված բնակարանում հայտնաբերվել է 77-ամյա բնակչի դին 10/09/2017   09:36  |  Արտակարգ պատահարներ
Հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 06:59-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Բաղրամյան պողոտայի թիվ 68 շենքի 3-րդ հարկի բնակարաններից մեկում:
Դեպքի վայր են մեկնել չորս մարտական հաշվարկ և արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 07:41-ին, մարվել՝ 07:50-ին:
Այրվել են 47-րդ բնակարանի (2-րդ հարկ) ննջասենյակը (մոտ 20 քմ) և խոհանոցը (6 քմ)՝ գույքով, ջերմահարվել՝ պատշգամբը (2 քմ), իսկ 50-րդ բնակարանում (3-րդ հարկ)՝ պատուհանի 3 փայտե շրջանակները և վարագույրը:
Թիվ 47 բնակարանի ննջասենյակում՝ անկողնում, հայտնաբերվել է Ռ. Հ.-ի, ծնվ. 1940թ., դին, որը, մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը, դուրս է բերվել բնակարանից:
1975 թ. ծնված Ա. Հ.-ը ծխահարվել է, ում շտապօգնության աշխատակիցները տեղում ցուցաբերել են համապատասխան օգնություն:
13:40 17/02/2017  |  Արտակարգ պատահարներ79-ամյա կնոջ դին հայտնաբերվել է այրվածքներով և շների կողմից հոշոտված

Тело пожилого мужчины обнаружено в сгоревшем доме в центре Еревана 10/09/2017   11:17  |  Чрезвычайное просшествие
Пожар вспыхнул ранним утром в одной квартир, расположенных на третьем этаже здания №68 на проспекте Баграмяна в центре Еревана. Об этом сообщает пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении.
На место выехали четыре боевых расчета и группа реагирования на ЧС.
Пожар был локализован в 07:41, потушен - в 07:50.
В квартире №47 на втором этаже сгорели спальня площадью 20 кв.м и кухня площадью 6 кв.м с мебелью, поврежден балкон (2 кв.м), а также три деревянных оконных рамы и занавеси в доме №50 на третьем этаже.
В квартире, на кровати было обнаружено Р. Г.(1940 года рождения), которого еще до прибытия спасателей вытащили из дома. В результате пожара пострадал А. О., которому на месте врачи оказали помощь.