ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներն Ալիևի հետ քննարկել են բարձր մակարդակի հանդիպում կազմակերպելու հարցը 10/07/2017   13:37  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է Բաքվում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Էնդրյու Շեֆերին (ԱՄՆ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ընթացքն ու բարձր մակարդակի հանդիպում կազմակերպելու հարցը:

Сопредседатели МГ ОБСЕ обсудили с Алиевым вопрос организации встречи на высшем уровне 10/07/2017   14:06  |  Карабахский конфликт
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в Баку принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (Россия), Эндрю Шефера (США), Стефана Висконти (Франция) и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика.
Как передает “Арменпресс” со ссылкой на азербайджанские СМИ, на встрече обсуждались ход карабахского урегулирования и организация встречи на высшем уровне.
Состоялась отдельная встреча Алиева с новоназначенным сопредседателем от США Эндрю Шефером. 6 октября сопредседателей принял президент Армении Серж Саргсян.