Հայաստանի և Արցախի արտգործնախարարները քննարկել են բանակցային գործընթացը 10/07/2017   14:11  |  Քաղաքական
Հոկտեմբերի 7-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Արցախի արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրին՝ Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհավորեց Մասիս Մայիլյանին Արցախի ԱԳ նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ հաջողություն մաղթելով այդ կարևոր ու պատասխանատու առաքելության մեջ:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Մասիս Մայիլյանը կարևորեցին Հայաստանի և Արցախի արտգործնախարարների միջև պարբերական հանդիպումների անցկացումը և կարծիքների փոխանակումը:
Զրուցակիցները հանգամանալից քննարկեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցեր, մտքեր փոխանակեցին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ ունեցած հանդիպումների վերաբերյալ:
Արտգործնախարարներն արծարծեցին Հայաստանի և Արցախի ԱԳ նախարարությունների միջև համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

Главы МИД Армении и Арцаха обсудили карабахское урегулирование 10/07/2017   14:25  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 7 октября встретился с главой МИД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Масисом Маиляном.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, Эдвард Налбандян поздравил Масиса Маиляна со вступлением в должность главы МИД Арцаха, пожелав ему успехов в этой важной и ответственной миссии.
Эдвард Налбандян и Масис Маилян придали важность проведению регулярных встреч между главами МИД Армении и Арцаха и обмену мнениями.
Собеседники обстоятельно обсудили вопросы, касающиеся процесса исключительно мирного урегулирования карабахской проблемы, обменялись мнениями относительно проведенных с сопредседателями Минской группы ОБСЕ встреч.
Главы МИД затронули также вопросы сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами Армении и Арцаха.