ԱԺ քառօրյա. սպասվում են քվեարկություններ. ՈւՂԻՂ 10/06/2017 10:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովում մեկնարկել է խորհրդարանական հերթական քառօրյայի չորրորդ նիստը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, գրանցվել է 81 պատգամավոր:
Նիստի մեկնարկին նախ քվեարկության կդրվեն նախորդ նիստի ընթացքում քննարկված հարցերը: Հոկտեմբերի 5-ի նիստում պատգամավորները քննարկել են մի շարք միջազգային համաձայնագրեր վավերացնելու մասին օրենքի նախագծեր, որից հետո կառավարության ներկայացրած օրենսդրական նախաձեռնություններ, որոնց մեծ մասը բնապահպանության ոլորտի օրենսդրության կարգավորումներ են ենթադրում:
Քննարկվել է նաև «Պետական գույքի մասնավորեցման 2006-2007 թվականների ծրագրի կատարման 2016 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» նախագիծը:

Продолжаются заседания очередной четырехдневки парламента Армении 10/06/2017 10:58 | Лента новостей
Как сообщает "Арменпресс", зарегистрировались 81 депутат. В начале заседания на голосование будут вынесены обсуждавшиеся накануне вопросы.
На состоявшемся 5 октября заседании депутаты обсуждали вопросы ратификации ряда международных соглашений, а затем законодательные инициативы правительства, большинство которых предполагает совершенствование природоохранного законодательства. Обсуждался также проект “Ежегодного отчета об исполнении программы 2006-2007 гг. по приватизации государственной собственности за 2016 г.”