Նախագահն ընդունել է «Թավիթյան» հիմնադրամի նախագահ Ասո Թավիթյանին 10/06/2017 12:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Թավիթյան» հիմնադրամի նախագահ Ասո Թավիթյանին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հայրենիք-սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար Հանրապետության Նախագահն Ասո Թավիթյանին հանձնել է պետական բարձր պարգև՝ Պատվո շքանշան, որով նա պարգևատրվել էր Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի առթիվ:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Ասո Թավիթյանին հայրենանվեր գործունեության համար և մաղթել հետագա հաջողություններ:
«Թավիթյան» հիմնադրամի նախագահը երախտագիտությամբ է ընդունել պետական պարգևը և իր ու հիմնադրամի համար մեծ պատիվ համարել կրթության միջոցով Հայաստանում կենսունակ հասարակություն ստեղծելու և կառավարումն ամրապնդելու գործում ներդրում ունենալը:

Президент Армении встретился с председателем фонда "Тавитян" 10/06/2017   12:57  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял председателя фонда "Тавитян" Асо Тавитяна. Подробности встречи передает пресс-служба главы государства.
За вклад в дело укрепления связей Армения-Диаспора президент Армении вручил Асо Тавитяну высокую государственную награду – Орден Почета, которым он был награжден по случаю Дня независимости РА.
Глава государства поблагодарил Асо Тавитяна за патриотическую деятельность, пожелав ему дальнейших успехов.
Асо Тавитян с признательностью принял госнаграду, посчитав для себя и возглавляемого им фонда большой честью вносить вклад в укрепление управления и создание жизнеспособного общества посредством образования.