Նորածնին առևանգել են «Հանրապետական» ծննդատան մոտակայքից 10/05/2017 13:03 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում վարույթ է ընդունվել նորածնին առևանգելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2017թ. սեպտեմբերի 26-ին ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնում քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել առ այն, որ ապրիլի 3-ին Երևան քաղաքի «Հանրապետական» ծննդատան մոտակայքից պատահական տաքսի ավտոմեքենայի մեջ գտնվող իր երեխային՝ ծնված 30.03.2017թ., իրեն անհայտ անձինք առևանգել են և տարել անհայտ ուղղությամբ:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 4-րդ կետերով, որը հոկտեմբերի 4-ին ստացվել և վարույթ է ընդունվել ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ նորածնի մոր հաղորդման մեջ մատնանշված հանգամանքները պարզելու, բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ։

Неизвестные похитили новорожденного ребенка в Ереване 10/05/2017   13:32  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану принято к производству уголовное дело, возбужденное по факту похищения новорожденного ребенка. Об этом сообщается на официальном сайте СК Армении.
26-го сентября 2017 года от гражданки в Вагаршапаптский отдел полиции поступило сообщение о том, что 3-го апреля неизвестные лица похитили и увезли в неизвестном направлении ее ребенка, рожденного 30.03.2017г., который находился в салоне случайного такси рядом с республиканским роддомом в Ереване.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 4 части 2 статьи 131(Похищение человека, совершенное  группой лиц по предварительному сговору в отношении несовершеннолетнего) Уголовного кодекса РА, которое 4 октября было принято следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления СК РА по Еревану к своему производству.
"Предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление указанных в сообщении матери новорожденного ребенка обстоятельств и обеспечение всестороннего, объективного и полного расследования", - отмечается в сообщении.