Հրազենային վիրավորում ստացած տղամարդը բժշկական կենտրոնում մահացել է. Հարուցվել է քրեական գործ 10/04/2017 12:36 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են ակտիվ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ պարզելու 48-ամյա Ս.Ավագյանի՝ կյանքի հետ անհամատեղելի հրազենային վնասվածք ստանալու հանգամանքները։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017թ. հոկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 20:35-ին, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ որովայնի հրազենային վնասում, ներորովայնային սուր արյունահոսություն, հեմոռագիկ շոկ ախտորոշմամբ Երևան քաղաքի Նորագավիթ թաղամասի 8-րդ փողոցից բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Երևան քաղաքի Նորագավիթի բնակիչ, 1969թ. ծնված Սամվել Ավագյանը:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ստեղծվել քննչական խումբ:
Սամվել Ավագյանը ճանաչվել է որպես տուժող, սակայն ի վիճակի չի եղել ցուցմունք տալ:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում դիտարկվող հասցեում գտնվող տաղավարում՝ առկա սեղանի և հարակից պատի վրա, հայտնաբերվել են հրազենային վնասվածքի նմանվող հետքեր:
Հարցաքննվել են երկու տասնյակից ավել անձիք:
Քրեական գործով նշանակվել են դատաձգաբանական և դատաքիմիական համալիր և դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Քրեական գործով մշակվել են աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ կատարվում են մեծածավալ քննչական գործողություններ, դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու և հանցագործությունը կատարած անձին հայտնաբերելու նպատակով հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության Շենգավիթի բաժնին:
04.10.2017թ.՝ ժամը 06:30-ին, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից տեղեկացրել են, որ Ս.Ավագյանը, գիտակցության չգալով, մահացել է:

Госпитализированный с огнестрельным ранением мужчина скончался в ереванском медцентре: возбуждено уголовное дело 10/04/2017   13:07  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления Следственного комитета РА по Еревану предпринимаются активные следственные и процессуальные действия для установления обстоятельств получения 48-летним М. Авагяном несовместимого с жизнью огнестрельного ранения.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 3 октября 2017 года около 20:35 из медцентра “Эребуни” поступил сигнал о том, что с 8-й улицы ереванского квартала Норагавит к ним с диагнозом огнестрельное ранение брюшной полости, острое внутрибрюшное кровотечение, геморрагический шок доставлен житель Норагавита Самвел Авагян(1969 года рождения).
По данному факту в тот же день следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления Следственного комитета РА по Еревану было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи34-104(Покушение на убийство) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА. Создана следственная группа.
Самвел Авагян был признан потерпевшим, однако он был не в состоянии давать показания. Произведен осмотр места происшествия, в ходе которого в павильоне, расположенном по осматриваемому адресу, на столе и прилегающей стене, были обнаружены следы, похожие на огнестрельные повреждения.
"Допрошены более двух десятков лиц. Назначены комплексная судебно-баллистическая,  судебно-химическая и судебно-медицинская экспертизы. Проработаны рабочие версии, для проверки которых ведутся масштабные следственные действия. Для установления всех обстоятельств произошедшего и розыска лица, совершившего преступление, дано поручение отделу Полиции Шенгавита. 4 октября 2017 года в 06:30 из медцентра “Эребуни” поступило сообщение о том, С. Авагян скончался, не приходя в сознание", - отмечается в сообщении.