Զինված միջադեպ բժշկական կենտրոնում՝ փորձել են կազմակերպել դատապարտյալի փախուստը 10/02/2017 19:04 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում այսօր տեղի ունեցած զինված միջադեպի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ այսօր ՔԿՀ աշխատակիցները բժշկական հետազոտման նպատակով «Արմենիա» բժշկական կենտրոն են տեղափոխել ՔԿՀ-ում պատիժը կրող մի դատապարտյալի։ Բժշկական հետազոտման ժամանակ հիվանդասենյակ է մուտք գործել զինված անձ և կրակոցներ արձակել՝ փորձելով պայմաններ ստեղծել դատապարտյալի փախուստի համար։
Զինված անձը ՔԿՀ աշխատակիցների կողմից վնասազերծվել է, որի ընթացքում դատապարտյալը հափշտակել է ՔԿՀ աշխատակիցներից մեկին ամրակցված ատրճանակը, կրակոցներ արձակել նրանց ուղղությամբ՝ փորձելով դիմել փախուստի։ Դատապարտյալը վնասազերծվել է բժշկական կենտրոնի մուտքի մոտ, փախուստը՝ կանխվել։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով, 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 238-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-ր կետով, ստեղծվել է քննչական խումբ։

СК Армении сообщил подробности вооруженного инцидента в медцентре “Армения" 10/03/2017   09:19  |  Криминальная хроника
Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по факту вооруженного инцидента, произошедшего накануне в медицинском центре “Армения”. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По предварительным данным, накануне с целью обследования сотрудники уголовно-исполнительного учреждения доставили в медцентр "Армения" одного из осужденных, отбывающих наказание в УИУ. В ходе обследования в палату проник вооруженный человек и открыл стрельбу, пытаясь создать условия для побега осужденного.
"По данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 2 части 2 статьи 34-104 (покушение на убийство двух или более лиц, в связи с осуществлением этим лицом служебной деятельности или выполнением общественного долга), части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств ) и пункту 3 части 3 статьи 238 (Хищение или вымогательство оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или