Հայաստանի համար առաջնահերթ է զինված ուժերի մարտունակության շարունակական բարձրացումը. Վիգեն Սարգսյան 10/02/2017 10:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի համար առաջնահերթ է զինված ուժերի մարտունակության մակարդակի շարունակական բարձրացումը: Հոկտեմբերի 2-ին կայացած ասուլիսի ընթացքում այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Այստեղ մենք ունենք երեք հիմնական ուղղություն: Առաջինը զենք, սպառազինություն ձեռք բերելն է և դրանք զինված ուժերում ներդնելը: Երկրորդը մարտական պատրաստվածության մակարդակի շարունակական բարձրացումն է, իսկ երրորդը՝ պաշտպանության ոլորտում կառավարման արդյունավետության բարձրացումը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ընդգծեց Վիգեն Սարգսյանը:
Նախարարը, ամփոփելով պաշտոնավորման մեկ տարին, ընդգծեց, որ այն հագեցած է եղել բազմաթիվ միջոցառումներով, ինչպես նաև՝ նոր ծրագրերի մշակմամբ և ներդրմամբ զինված ուժերում:
Նախարարը հատկապես կարևորեց «Ես եմ» և «Պատիվ ունեմ» ծրագրերը, որոնք երիտասարդների համար ավելի գրավիչ կդարձնեն ՀՀ զինված ուժերում ծառայելը, ինչպես նաև «Ազգ-բանակ» հայեցակարգի ներդրումը:

Непрерывное повышение боеготовности ВС РА является приоритетной задачей Армении – Виген Саркисян 10/02/2017 11:01 | Лента новостей
Непрерывное повышение степени боеготовности Вооруженных сил РА является приоритетное задачей Армении. Об этом на встрече с журналистами в понедельник, 2 октября, заявил министр обороны Армении Виген Саркисян.
“У нас здесь есть три основных направления. Первое – приобретение вооружения и его ввод в эксплуатацию в ВС. Второе – постоянное повышение боеготовности, а третье – повышение эффективности управления в сфере обороны”, - приводит слова Вигена Саркисяна “Арменпресс”.
Виген Саркисян, подводя итоги своей работы на посту главы Минобороны за год, подчеркнул, что она была насыщена многочисленными мероприятиями, а также разработкой новых программ и их внедрением в ВС.
Министр придал особо важное значение программам “Это я” и “Честь имею”, которые повысят привлекательность службы в армии для молодежи, а также внедрению концепции “Нация-Армия”.