Վիգեն Սարգսյանը ԶՈւ սպառազինության հագեցման տեսանկյունից տարին Հայաստանի համար հաջողված է համարում 10/02/2017   11:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի զինված ուժերի համար ընթացիկ տարին հաջող է եղել սպառազինության հագեցման տեսանկյունից: Հոկտեմբերի 2-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Սպառազինությունը փակ ոլորտ է, և ես չեմ կարող դրա մասին մանրամասն խոսել, սակայն կարող եմ ասել, որ տարին մեզ համար հաջողված է եղել սպառազինության հագեցման տեսանկյունից»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց նախարարը:
Վիգեն Սարգսյանը հավելեց, որ Հայաստանը շարունակելու հետևողականորեն իրականացնել զինված ուժերի սպառազինությունը համալրելու աշխատանքները, ինչպես ՌԴ-ի հետ 200 միլիոն դոլարի վարկային համաձայնագրի շրջանակներում, այնպես էլ այլ ուղղություններով:
13:28 20/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ կառավարությունը հավանություն տվեց ռազմական նշանակության արտադրանքի օգտագործման նկատմամբ հսկողության մասին ՌԴ-ի հետ համաձայնագրին
10:54 17/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր զինված ուժերն ունեն բավարար զինատեսակներ և զինամթերք. ՀՀ Նախագահ
15:21 06/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ զինված ուժերը 2016թ. համալրվել են զենիթահրթիռային նոր համալիրներով
17:49 28/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս տարի այնքան մեքենա ենք ձեռք բերել, որ ՊՆ-ն ձեռք չէր բերել վերջին տասնամյակի ընթացքում. Վիգեն Սարգսյան
13:21 28/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանին ցանկացած տեսակի զենքի մատակարարումը նոր ռիսկեր է ստեղծում
11:39 05/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի դիրքերը համալրվել են ավելի արդիական և նոր սպառազինությամբ
15:43 23/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսական սպառազինության մատակարարումը Հայաստանին իրականացվում է ժամանակացույցի համաձայն
18:48 13/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական զինված ուժերն անընդհատ կատարելագործում են սպառազինության հնարավորությունները. Վիգեն Սարգսյան
13:19 10/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանությանն ուղղվող ծախսերը հունվարին ավելացել են 21.7 տոկոսով
12:24 22/02/2017  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայաստանը կշարունակի սպառազինություն ձեռք բերելու երկխոսությունը Ռուսաստանի հետ

Виген Саркисян назвал текущий год для Армении удачным с точки зрения оснащения вооружением 10/02/2017   11:51  |  Лента новостей
Текущий год выдался для Вооруженных сил Армении удачным с точки зрения оснащения вооружением. Об этом на встрече с журналистами в понедельник, 2 октября, заявил министр обороны Армении Виген Саркисян.
“Вооружение – закрытая сфера, и я не могу говорить об этом в деталях, однако могу заявить, что год для нас был удачным с точки зрения оснащения вооружением”, - приводит слова министра “Арменпресс”.
Министр добавил, что Армения будет последовательно продолжать работу по укомплектованию ВС вооружением, как в рамках кредитного договора с РФ на 200 млн. долларов, так и по другим направлениям.
11:23 02/10/2017  |  Лента новостейВиген Саркисян: В текущем году в процесс несения боевого дежурства были внедрены разработанные и произведенные в Армении средства
11:01 02/10/2017  |  Лента новостейНепрерывное повышение боеготовности ВС РА является приоритетной задачей Армении – Виген Саркисян
17:43 29/09/2017  |  Лента новостейАракел Мартикян назначен начальником разведуправления Генштаба ВС Армении
17:38 29/09/2017  |  Лента новостейПрезидент Армении назначил нового начальника Оперативного управления Генштаба ВС РА