Monarch Airlines բրիտանական ավիաընկերությունը դադարեցրել Է թռիչքները, տուժել Է 110 հազար ուղեւոր 10/02/2017   11:33  |  Միջազգային լրահոս
Monarch Airlines բրիտանական ավիաընկերությունը տնտեսական դժվարությունների կապակցությամբ դադարեցրել Է թռիչքները, տուժել են արտասահմանում գտնվող 110 հազար ուղեւորներ, նաեւ չեղարկված Է 300 հազար ամրագրում: Այդ մասին հոկտեմբերի 2-ին հայտնել Է Միացյալ Թագավորության Քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունը:
«Մենք, ցավոք, պետք Է հայտարարենք, որ ընկերությունը դադարեցնում Է թռիչքները»,- Monarch Airlines-ի հայտարարուըթյունը մեջբերել Է Reuters գործակալությունը:
«Սա խոշորագույն բրիտանական ավիաընկերություն Է, որը երբեւիցե հայտնվել Է արտաքին կառավարման ներքո»,-նշել են Քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունում: Ըստ նրա տեղեկատվության՝ Բրիտանիայի կառավարությունը դիմել Է գերատեսչությանը՝ խնդրելով 30-ից ավելի ինքնաթիռներ վարձել ավիաուղեւորներին հայրենիք տեղափոխելու համար:
Տրանսպորտի եւ արտաքին գործերի նախարարությունների հայտարարության համաձայն, Մեծ Բրիտանիայի իշխանություններն սկսել են խաղաղ ժամանակ խոշորագույն գործողությունը տուժած ուղեւորներին բրիտանական կղզիներ վերադարձնելու նպատակով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Британская авиакомпания Monarch Airlines прекратила полеты, пострадали 110 тыс. пассажиров 10/02/2017   11:42  |  Международные новости
Британская авиакомпания Monarch Airlines прекратила в связи с экономическими трудностями полеты, пострадали 110 тыс. находящихся за рубежом пассажиров, отменено также 300 тыс. бронирований. Об этом, как передает ТАСС, объявило в понедельник Управление гражданской авиации Соединенного Королевства.
"Мы, к сожалению, должны объявить, что компания приостанавливает полеты", - приводит агентство Reuters заявление Monarch Airlines.
"Это крупнейшая британская авиакомпания, когда-либо оказывавшаяся под внешним управлением", - отметили в Управлении гражданской авиации. По его информации, британское правительство обратилось с просьбой к ведомству зафрахтовать более 30 самолетов для перевозки авиапассажиров на родину.
Согласно заявлению министерства транспорта и МИД, власти Великобритании начали крупнейшую в мирное время операцию с целью возвращения пострадавших пассажиров на Британские острова.