Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է նորաբաց «Ուիգմոր Քլինիք» բժշկական կենտրոն 09/28/2017 15:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է օրթոպեդիայի, սպորտային վնասվածքաբանության և ողնաշարի վիրաբուժության նորաբաց ժամանակակից կենտրոն, որը հիմնադրվել է Հայաստանում դեռևս 2015թ-ից գործունեություն ծավալած «Ուիգմոր Քլինիք» ընկերության կողմից։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Բժշկական կենտրոնը ստեղծվել է Մեծ Բրիտանիայում գործող «Ուիգմոր Մեդիքալ» ընկերության մեթոդական և ֆինանսական ներդրումների շնորհիվ: Այն տեղակայված է մայրաքաղաքի կենտրոնում՝ պատմամշակութային արժեք ունեցող Պուշկին 56 հասցեում գտնվող հիմնովին վերանորոգված շենքում, որը 1880-ական թվականներից սկսած մշտապես ծառայել է Հայաստանի առողջապահական համակարգին:
Հանրապետության Նախագահը շրջայց է կատարել «Ուիգմոր Քլինիք» ընկերության նորաբաց բժշկական կենտրոնում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին և առողջապահական որակյալ ծառայություններ մատուցելու նպատակով ստեղծված պայմաններին, հիմնադիրների և բուժանձնակազմի հետ զրուցել հաստատության ընթացիկ գործունեության և առաջիկա ծրագրերի մասին:
Նախագահին ներկայացվել է, որ ժամանակակից անհրաժեշտ բժշկական բոլոր սարքավորումներով հագեցած «Ուիգմոր Քլինիք»-ը համապատասխանեցվել է հիվանդանոցաշինության միջազգային չափանիշներին, հաստատությունում ներդրվել են պացիենտների վարման գործելակարգեր և ուղեցույցներ:
Կենտրոնի հիմնման ծրագրի ընդհանուր արժեքը 4.3 մլն ԱՄՆ դոլար է, որից 3.8 մլն դոլարն արդեն իսկ ներդրվել է: Պատասխանատուների հավաստմամբ՝ մինչև 2017թ-ի ավարտը նախատեսվում է ձեռք բերել ևս 500 հազ. դոլարի բժշկական սարքավորում և գույք՝ կենտրոնի երկրորդ վիրահատարանը կահավորելու համար:

Президент Армении посетил новый Центр ортопедии, спортивной травматологии и спинальной хирургии "Wigmore Clinic" 09/28/2017   18:24  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня посетил недавно открытый современный центр ортопедии, спортивной травматологии и спинальной хирургии, основанный компанией "Wigmore Clinic", которая ведёт деятельность в Армении ещё с 2015 года.
Как сообщает пресс-служба главы государства, медицинский центр создан благодаря методическим и финансовым вложениям действующей в Великобритании компании "Wigmore Medical". Центр расположен в центре столицы, в находящемся по адресу ул.Пушкина 56 представляющем историко-культурную ценность здании, которое начиная с 1880 года всегда служило системе здравоохранения Армении.
Президент РА совершил экскурсию по недавно открытому медицинскому центру компании "Wigmore Clinic", ознакомился с проделанными работами и условиями, созданными для оказания качественных медицинских услуг, побеседовал с основателями и медицинским персоналом о текущей деятельности учреждения и предстоящих программах.
Президенту сообщили, что оснащённый всем необходимым современным медицинским оборудованием "Wigmore Clinic" приведён в соответствие с международными критериями больничного строительства, в учреждении внедрены инструкции и алгоритмы ведения пациентов.
Общая стоимость основной программы Центра составила 4.3 млн долларов США, из которых 3.8 млн долларов уже инвестировано.
По заверению ответственных должностных лиц, до конца 2017 года планируется приобрести медоборудования и имущества ещё на 500 тыс. долларов для обустройства второй операционной центра.