Հանդիպում արգենտինահայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ 09/27/2017   15:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է արգենտինահայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների՝ Հայ բարեգործական ընդհանուր միության Բուենոս Այրեսի մասնաճյուղի ատենապետ Արտուրո Կեդիքյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Ողջունելով մեր հայրենակիցներին արցախյան հողում՝ Նախագահը բարձր է գնահատել նրանց մասնակցությունը «Դու ի՞նչ ես անում Արցախի համար» շարժմանը՝ այն համարելով հայրենասիրության օրինակելի դրսեւորում:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ արգենտինահայ համայնքը միշտ էլ ակտիվ դերակատարություն է ունեցել Արցախին աջակցելու գործում՝ համոզմունք հայտնելով, որ նման այցելությունները կնպաստեն Սփյուռքի այդ հատվածի եւ Արցախի միջեւ կապերի ամրապնդմանը:

Президент Арцаха встретился с представителями армянской общины Аргентины 09/27/2017   15:37  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно--КарабахскойРеспублики) Бако Саакян 27 сентября принял группу представителей армянской общины Аргентины во главе с руководителем филиала Армянского общего благотворительного союза в Буэнос-Айресе Артуро Кедикяном. Об этом сообщает пресс-служба главы НКР.
Приветствуя соотечественников на арцахской земле, президент Арцаха высоко оценил их участие в движении "Что ты делаешь для Арцаха?", назвав это образцовым проявлением патриотизма.
Бако Саакян подчеркнул, что армянская община Аргентины всегда принимала активное участие в деле содействия Арцаху, выразив уверенность, что подобные визиты будут содействовать укреплению связей между Арцахом и данной частью Диаспоры.
13:17 17/05/2017  |  Лента новостейБако Саакян обсудил с Овсепом Налбандяном вопросы взаимодействия между Арцахом и Диаспорой в литературной сфере