Քննարկվել է «ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման պետական ծրագիրը հաստատելու մասին» ՀՀ նախագահի հրամանագրի նախագիծը 09/26/2017   18:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության ռազմարդյունաբերական հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է «ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման պետական ծրագիրը հաստատելու մասին» ՀՀ նախագահի հրամանագրի նախագիծը: Ասյ մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը նշել է, որ նախագիծն իր տեսակի մեջ առաջինն է նորանկախ Հայաստանի պատմության մեջ և կարևոր նշանակություն ունի մեր երկրի ռազմական անվտանգության ապահովման գործում:
Նախագիծը հանձնաժողովի անդամների քննարկմանն է ներկայացրել Պաշտպանության նախարարի տեղակալ, ռազմարդյունաբերական պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանը:

В правительстве Армении обсудили проект указа президента об утверждении госпрограммы развития ВПК 09/27/2017   00:23  |  Лента новостей
Под председательством премьер-министра Армении Карена Карапетяна в правительстве накануне состоялось заседание Военно-промышленной комиссии Республики Армения, в ходе которого был обсужден проект указа Президента РА «Об утверждении государственной программы развития военно-промышленного комплекса РА».
Как сообщает пресс-служба кабмина, премьер-министр отметил, что проект является первым в своем роде в истории новонезависимой Армении и имеет важное значение в деле обеспечения военной безопасности нашей страны.
Проект представил членам комиссии на обсуждение заместитель Министра обороны, председатель Государственного военно-промышленного комитета Давид Пахчанян.