«NARSAN»-ի փոխտնօրենը կալանավորվել է 09/26/2017   12:44  |  Քրեական խրոնիկոն
Առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք տալու մեղադրանքով «NARSAN» ՍՊԸ-ի փոխտնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանը կալանավորվել է:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը ՀՔԾ մամլո խոսնակ Մարինա Օհանջանյանից տեղեկացավ, որ Ռոբերտ Հարությունյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 312-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ միևնույն քրեական գործի շրջանակներում կալանավորվել է նաև քննիչ, վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածով՝ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալը:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 9-ին Ռոբերտ Հարությունյանը և քննիչը ձերբակալվել էին, սակայն ձերբակալման որոշումը բողոքարկվել էր և նրանք ազատ էին արձակվել:

Заместитель директора компании "NARSAN" взят под стражу 09/26/2017   13:03  |  Криминальная хроника
Заместитель директора компании "NARSAN" Роберт Арутюнян взят под стражу по обвинению в даче взятки в особо крупных размерах.
Как сообщила корреспонденту ИА “Фактинфо” пресс-секретарь Специальной следственной службы Армении Марина Оганджанян, Роберту Арутюняну предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 312(Дача взятки в особо крупных размерах) Уголовного  кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Ранее информагентство сообщило, что в рамках того же уголовного дела взят под стражу следователь. Ему предъявлено обвинение по статье 311 (Получение взятки в особо крупных размерах) УК РА.
Роберт Арутюнян и следователь были задержаны 9-го сентября, однако решение об их задержании было обжаловано, и они были освобождены.