Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր 09/23/2017   13:39  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Սեպտեմբերի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 4000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, առաջնային գծի հարավարևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում պահպանել թելադրողի իրենց դերը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны Арцаха представило оперативную обстановку на передовой за прошедшую неделю 09/23/2017 14:06 | Карабахский конфликт
В период с 17-го по 23-е сентября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушал режим прекращения огня в основном из стрелкового оружия, сообщает в субботу пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах((Нагорно-Карабахская Республика).
За указанный период азербайджанские ВС произвели в сторону армянских позиций более 4000 выстрелов.
Помимо стрелкового оружия, на юго-восточном участке передовой азербайджанские ВС применили также автоматические станковые гранатометы.
"Передовые подразделения Армии обороны продолжают выступать в роли диктующей стороны и предпринимают необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций ", - отмечается в сообщении.