Վերնիսաժում սպանության գործով հետախուզմամբ հայտնաբերված Ռաֆիկ Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել 09/23/2017   15:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Վերնիսաժի մոտ սպանության գործով հետախուզվող, օրերս հայտնաբերված Ռաֆիկ Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ և 7-րդ կետով՝ մի խումբ անձանց կամ կազմակերպված խմբի կողմից շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով սպանություն, 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով՝ երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձ և 235-րդ հոդվածի առաջին մասով՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք ձեռք բերելը, պահելը, կրելը:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը, քննչական մարմինը դիմել է դատարան՝ Ռ.Խաչատրյանի նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումը վերահաստատելու համար:
Հիշեցնենք, որ Վերնիսաժում հնչած կրակոցների հետևանքով սպանվել էր մեկ անձ, ևս մեկը՝ Ալավերդիում հայտնի քրեական հեղինակություն Վահագն Աբգարյանը, վիրավորվել:
09:55 16/09/2017  |  ՄամուլՎերնիսաժի կրակոցները տեղի են ունեցել Լեհաստանի դեսպանատան անմիջական հարևանությամբ. «Ժողովուրդ»
13:42 15/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՉեմ կարծում, որ խոսքը համատարած կրիmiնալիզացիայի մասին է. Ռուստամյանը՝ Երևանի կենտրոնում կրակոցների մասին
13:29 15/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ծառուկյան» դաշինքը դատապարտում է նախօրեին Երևանի կենտրոնում մահվան ելքով կրակոցների միջադեպը և ակնկալում թափանցիկ հետաքննություն
13:03 15/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության գործով հետախուզում է հայտարարվել 3 անձի նկատմամբ. Քննչական կոմիտեն մանրամասներ է ներկայացնում Վերնիսաժում կատարված սպանությունից

Задержанному по делу об убийстве близ рынка “Вернисаж” в центре Еревана предъявлено обвинение 09/23/2017   15:51  |  Криминальная хроника
Задержанному на днях по делу о произошедшей 14-го сентября с.г. стрельбе с убийством близ рынка “Вернисаж” в центре Еревана Рафику Хачатряну предъявлено обвинение.
Ему инкриминируют пункты 6 и 7 части 2 статьи 104((Убийство, совершенное группой лиц или организованной группой и способом, опасным для жизни многих людей), пункт 1 части 2 статьи 34-104((Покушение на убийство двух и более лиц) и часть 1 статьи 235(Незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного огнестрельного оружия и патронов к нему), боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.Задержан один из разыскиваемых по делу об убийстве близ рынка “Вернисаж” в центре Еревана(Видео)Как сообщила “ФактИнфо” советник председателя Следственном комитете РА Сона Трузян, следственный орган обратился в суд с ходатайством с целью  подтверждения избранной в отношении Р. Хачатряна меры пресечения в виде заключения под стражу.