Շաբաթ 12 / 14 / 2024
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ «NARSAN» ՍՊԸ-ի փոխտնօրենի և քննիչի՝ կաշառք տալու և ստանալու գործի շրջանակներում քննիչը կալանավորվել է:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ և 312-րդ հոդվածներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում քննիչին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածով, և, ինչպես մեզ հայտնի է դարձել, դատարանը նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրել կալանավորումը:
Ինչ վերաբերում է «NARSAN» ՍՊԸ-ի փոխտնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանին, ապա նրա վերաբերյալ դեռևս տեղեկություններ հնարավոր չեղավ ճշտել, սակայն ամենայն հավանականությամբ նրան էլ կաշառք տալու մեղադրանք է սպառնում:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 9-ին Ռոբերտ Հարությունյանը և քննիչը ձերբակալվել էին, ձերբակալման որոշումը բողոքարկվել էր, և նրանք ազատ էին արձակվել:
Նշենք նաև, որ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն, Ռոբերտ Հարությունյանը, ով ձևավոր, ցինկապատ, պոլիմերային ցինկապատ թիթեղների և կղմինդրների արտադրության տեղական շուկայի մասնագիտացված առաջատար ընկերության՝ «NARSAN» ՍՊԸ-ի փոխտնօրենն է, կասկածվում է վաշխառության մեջ:

Следователь в Армении взят под стражу по делу о взяточничестве 09/15/2017 15:43 | Криминальная хроника
Следователь арестован в Армении в рамках дела о взяточничестве.
Уголовное дело заведено по статьям 311(Получение взятки) и 312( Дача взятки) Уголовного кодекса РА. Следователю предъявлено обвинение по статье 311(Получение взятки). Как стало известно “ФактИнфо”, суд избрал в отношении него меру пресечения в виде заключения под стражу.
В деле также фигурирует имя заместителя директора компании "NARSAN" Роберта Арутюняна. Что касается Арутюняна, то уточнить информацию относительно него пока не удалось, однако, по всей вероятности, ему грозит обвинение в даче взятки.
Роберт Арутюнян и следователь были задержаны 9-го сентября. Решение было обжаловано, и они были освобождены.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, Роберт Арутюнян подозревается в ростовщичестве.
ООО "NARSAN" является одной из ведущих в Армении компаний, занимающихся производством фигурно-оцинкованных и полимерно-оцинкованных пластин и шифер.