Արմեն Աշոտյանը Ստրասբուրգում մասնակցում է Եվրանեսթ ԽՎ-ի Բյուրոյի նիստին 09/13/2017   16:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի Բյուրոյի նիստին մասնակցելու համար սեպտեմբերի 12-15-ն աշխատանքային այցով Ստրասբուրգում է գտնվում Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը: ՀԱյս մասին հայտնում է ԱԺ հանրային կապերի վարչությունը:
Բյուրոյի նիստի օրակարգում ներառված են այս տարի Կիեւում կայանալիք Եվրանեսթ ԽՎ-ի լիագումար նիստի ծրագրի եւ օրակարգի քննարկումները, Եվրանեսթ ԽՎ-ի աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող առաջարկություններ:
Նախատեսված է նաեւ հանդիպում Արեւելյան գործընկերության ազգային պատվիրակությունների միջեւ:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է նաեւ Արմեն Աշոտյանի մասնակցությունը Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նիստին, որի ընթացքում կքննարկվի Եվրոպական խորհրդարանի զեկույցը՝ Արեւելյան գործընկերության 2017 թվականի նոյեմբերին կայանալիք գագաթաժողովին ընդառաջ:
17:19 02/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Աշոտյանը կարևորում է բոլոր եվրոպական կոնֆերանսներին ներկայացված լինելը, անգամ եթե դա անցկացվում է Բաքվում
13:20 29/03/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԼՂ հակամարտության լուծման խնդիրները «Եվրանեսթ»-ում չեն քննարկվի. դրա համար կա Մինսկի խումբ
11:28 29/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Եվրանեսթ» ԽՎ-ում ընդունված 4 զեկույցները բխում են Հայաստանի շահերից. Արտակ Զաքարյան

Армен Ашотян принимает участие в заседании Бюро ПА Евронест в Страсбурге 09/13/2017   17:13  |  Лента новостей
Глава делегации Национального собрания Армении в Парламентской ассамблеи "Евронест" Армен Ашотян 12-15 сентября находится с рабочим витом в Страсбурге для участия в заседании Бюро ПА "Евронест".
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, на повестке заседания Бюро – обсуждение программы и повестки дня намеченного в этом году в Киеве пленарного заседания ПА "Евронест", а также предложений по повышению эффективности ее работы.
Запланированы также встречи между национальными делегациями Восточного партнерства.
В рамках визита намечено также участие А.Ашотяна в заседании Комиссии по внешним отношениям Европейского парламента, в ходе которого будет обсужден доклад Европарламента к саммиту Восточного партнерства в ноябре 2017 г.