Քննչական կոմիտեն՝ գիշերն Արմավիրում տեղի ունեցած սպանության մասին. մանրամասներ 09/12/2017 11:01 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Վաղարշապատի երկու բնակիչների սպանության դեպքի առթիվ:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, սեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 00:20-ին, ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Էջմիածին քաղաքի Անդրանիկ թաղամասում կրակոցի հետքերով վնասված ավտոմեքենա է հայտնաբերվել:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Նախնական տվյալներով՝ նույն օրը՝ ժամը 00:10-ի սահմաններում, հրազենից կրակահերթ է արձակվել «Տոյոտա Լանդ Կրաուզեր» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որի հետևանքով ավտոմեքենայի վարորդ Լևոն Ավետիսյանը՝ ծնված 1981թ., և ուղևոր Կարեն Դավթյանը՝ ծնված 1973թ., ստացած հրազենային վնասվածքներից մահացել են:
Դեպքի վայրի զննությամբ՝ ավտոմեքենայի հարակից տարածքից հայտնաբերվել են 7.62 մմ տրամաչափի պարկուճներ, իսկ ավտոմեքենայի սրահից՝ «Սայգա-ՄԿ 7.67-39մմ» գրառմամբ ինքնաձիգ ՝պահունակներով:
ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, ստեղծվել է քննչական խումբ:
Ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական, օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ:

СК Армении представил подробности двойного убийства в Эчмиадзине 09/12/2017   11:16  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту имевшего место ночью в Вагаршапате убийства двоих местных жителей.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 12-го сентября, в 00:20 поступил сигнал о том, что по следам стрельбы в квартале Андраника в городе Эчмиадзине был обнаружен поврежденный автомобиль.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа. По предварительным данным, в тот же день, примерно в 00:10, была открыта стрельба из огнестрельного оружия по автомобилю марки “Тойота Лэнд Краузер”, вследствие которой водитель автомашины Левон Аветисян(1981 года рождения) и пассажир Карен Давтян(1973 года рождения) скончались от полученных огнестрельных ранений.
При осмотре места происшествия, на прилегающей к автомобилю территории были обнаружены гильзы калибра 7.62 мм, а в салоне машины – автомат с надписью “Сайга 7.67-39 мм” с обоймами.
"Вагаршапатским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Армавирской области возбуждено уголовное дело по признакам пункта 1 части 2 статьи 104(Убийство двух и более лиц) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК Армении. Создана следственная группа.Предпринимаются неотложные следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на раскрытие преступления", - отмечается в сообщении.