Էջմիածնում ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձինք դարանակալել են և կրակ բացել ավտոմեքենայի ուղղությամբ 09/12/2017 14:39 | Քրեական խրոնիկոն
Էջմիածնում տեղի ունեցած երկու անձի սպանության գործով նախաքննությունը կիրականացվի Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում: «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան այդ մասին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից:
ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ, նախնական վարկածով, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձինք դարանակալել են և ավտոմեքենայի մոտենալուն պես՝ սկսել կրակ արձակել: Մշակվել են աշխատանքային վարկածներ, և այս պահին ակտիվ քննչական գործողություններ են իրականացվում: Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են 7.62 մմ եւ 5,45 մմ տրամաչափի պարկուճներ։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ սպանված Կարեն Դավթյանը, օրենքով գող Արմեն Կանևսկոյի ընկերն է: Նա առավել հայտնի է «Տուպիկի Կարեն» մականվամբ: Իսկ մյուս սպանվածը՝ ավտոմեքենայի վարորդը Լևոն Ավետիսյանն է:
Մեզ հայտնի է դարձել նաև, որ դեպքի վայրում աշխատել է երկու զենք:
Դեպքի առթիվ Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։

Стали известны новые подробности о двойном убийстве в Эчмиадзине 09/12/2017 14:58 | Криминальная хроника
Расследованием дела об убийстве двоих мужчин в Эчмиадзине займется Главное управление по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении. Об этом в ответ на запрос “Фактинфо” сообщили в СК.
В ведомстве также проинформировали, что по предварительным данным, предполагаемые преступники подкараулили автомобиль и при его приближении открыли огонь.
В СК также сообщили, что проработаны рабочие версии.
“В настоящее время ведутся активные следственные действия. Иные сведения не подлежат разглашению”, - заявили в СК.
Напомним, минувшей ночью в городе Эчмиадзине были убиты два человека. По предварительным данным, в тот же день, примерно в 00:10, была открыта стрельба из огнестрельного оружия по автомобилю марки “Тойота Лэнд Краузер”, вследствие которой водитель автомашины Левон Аветисян(1981 года рождения) и пассажир Карен Давтян(1973 года рождения) скончались от полученных огнестрельных ранений.Один из убитых в Эчмиадзине является другом криминального авторитета "Армена Каневского"По данному факту 12-го сентября Вагаршапатским следственным отделом возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 104(Убийство двух и более лиц) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.