Կրակոցներ Էջմիածնում. սպանվել է երկու անձ 09/12/2017   09:49  |  Քրեական խրոնիկոն
Այս գիշեր սպանություն է տեղի ունեցել Էջմիածնում։ Կրակոցներ են արձակվել Էջմիածնի Անդրանիկի թաղամասում՝ «Տոյոտա Լանդ Կրաուզեր» ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որի մեջ գտնվող վարորդն ու ուղևորը տեղում մահացել են։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները հաստատեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից՝ նշելով, որ դեպքի մասին ահազանգն ստացվել է ժ.00.20-ի սահմաններում։
«Նախնական տվյալներով՝ ժ.00.10-ի սահմաններում, Էջմիածին քաղաքի Անդրանիկ թաղամասում կրակահերթ է բացել «Տոյոտա Լանդ Կրաուզեր» Ա 001 ՕԽ 93 ՌԴ պ/հ-ով ա/մ-ի ուղղությամբ, որի արդյունքում ա/մ-ի վարորդը՝ ծնված 1981թ., և ուղևորը՝ ծնված 1973թ., ստացած հրազենային վնասվածքներից տեղում մահացել են:
Դեպքի վայրի զննության ժամանակ նշված ա/մ-ի հարակից տարածքից հայտաբերվել են 23 հատ 7.62 մմ տ/չ-ի պարկուճ, իսկ ա/մ-ի սրահի զննությամբ՝ վարորդի կողքի նստատեղի ներքևի հատվածից հայտաբերվել է «Սայգա-ՄԿ 7.67-39մմ» գրառմամբ և Ն-07132847 համարի ինքնաձիգ և ինքնաձիգի 2 պահունակ, որոնց մեջ առկա են ընդհանուր 15 հատ 7.62 մմ տ/չ-ի փամփուշտ:
Ձեռնարկվում են ակտիվ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ»։

Неизвестный открыл стрельбу по автомобилю в армянском Эчмиадзине: убиты два человека 09/12/2017   10:12  |  Криминальная хроника
Два человека убиты минувшей ночью в городе Эчмиадзине в Армении. Эту информацию "ФактИнфо" подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве проинформировали, что сигнал о происшествии поступил около 00:20.
По предварительным данным, примерно в 00:10 в квартале Андраника в городе Эчмиадзине была открыта стрельба по автомобилю марки "Тойота Лэнд Краузер" с российскими номерами(А 001 ОХ 93), в результате которой водитель машины(1981 г.р.) и пассажир(1973 г.р.) скончались на месте от полученных огнестрельных ранений.
В ходе осмотра места происшествия на прилегающей к автомашине территории были обнаружены 23 гильзы калибра 7.62 мм. и  еще 12 гильз калибра 5,45 мм. А при осмотре салона автомобиля под передним пассажирским сидением был найден автомат с надписью "Сайга-МК 7,6мм"  и с номером Н-07132847 и две обоймы для автомата, в которых в общей сложности было 15 патронов калибра 7,62 мм.
"По данному факту 12-го сентября Вагаршапатским следственным отделом возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 104(Убийство двух и более лиц) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА. Предпринимаются активные следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на обнаружение предполагаемого преступника", - отметили в ведомстве.