Կառավարությունում ներկայացվել է Հայաստանի ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավման ծրագրի նախագիծը 09/12/2017 17:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել են ՀՀ ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավման ծրագրի նախագիծը և նպատակային միջոցառումները: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Փաստաթուղթը մշակվել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության կողմից և բխում է ՀՀ կառավարության ծրագրից:
Զեկուցողները ներկայացրել են այն միջոցառումներն ու գործիքակազմը, որոնց կիրառումը կնպաստի ժողովրդագրական կայուն զարգացման ապահովմանը:
Ծավալված քննարկումների արդյունքում վարչապետն անհրաժեշտ է համարել գնահատել, թե կոնկրետ որ միջոցառումն ինչպիսի հավանական ազդեցություն կարող է ունենալ ժողովրդագրական ընդհանուր պատկերի վրա: Նա նաև կարևոր է համարել միջազգային փորձի ուսումնասիրությունը և հանձնարարել է լրամշակել նախագիծը՝ հաշվի առնելով հնչեցված մոտեցումները:

В правительстве Армении обсудили меры по улучшению демографической ситуации в стране 09/12/2017   17:40  |  Лента новостей
Проект программы улучшения демографической ситуации в Армении и целевые мероприятие представлены в  ходе состоявшегося сегодня у премьер-министра РА Карена Карапетяна совещания. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Документ разработан министерством труда и по социальным вопросам и исходит из программы правительства Армении.
Докладчики представили те мероприятия и инструментарий, применение которых будет способствовать обеспечению устойчивого демографического развития.
По итогам развернувшейся дискуссии премьер-министр Армении счел необходимым оценить вероятное воздействие конкретных мероприятий на общую демографическую картину. Он также считает важным изучение международного опыта. Глава правительства Армени поручил доработать проект с учетом озвученных подходов.