Նշանակվել է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար 09/11/2017   15:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար է նշանակվել Զոյա Բարսեղյանը:
Զոյա Բարսեղյանը լրագրության ու հանրային կապերի ոլորտում աշխատանքի մեծ փորձ ունի։ Բազային կրթությամբ լրագրող է։
Լրագրողական գործունեությունն սկսել է 1998 թվականից՝ աշխատելով «Նորաթերթ» օրաթերթում։ 2000-2010 թվականներին աշխատել է «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունում, սկզբում՝ որպես լրագրող, 2004 թվականից՝ որպես փոխտնօրեն-գլխավոր խմբագիր։
2010-2014 թվականներին եղել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության Հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետը, 2014-2016 թվականներին ղեկավարել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի Հանրային կապերի բաժինը։
2011-2013 թվականներին «Հանրային կապեր» է դասավանդել ԵՊՀ Ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետում։ Վերջին շրջանում որպես հանրային կապերի հարցերով խորհրդատու ներգրավված է եղել միջազգային նախագծերում։
Զոյա Բարսեղյանն ավարտել է Հայաստանի պետական կառավարման ակադեմիան՝ ստանալով քաղաքագիտության մագիստրոսի որակավորում։ Ներկայում սովորում է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի մագիստրատուրայում:

Управление информации и по связям с общественностью правительства Армении возглавила Зоя Барсегян 09/11/2017   15:36  |  Лента новостей
Зоя Барсегян назначена исполняющей обязанности начальника управления информации и по связям с общественностью правительства Армении.
Зоя Барсегян обладает большим опытом работы в сфере журналистики и общественных связей.
Журналистскую деятельность Зоя Барсегян начала в 1998 году в газете “Норатерт”. В 2000-2010 годах работала в информационном агентстве “Арменпресс”, сначала в качестве журналиста, а с 2004 года – заместителя директора главного редактора.
В 2010-2014 годах возглавила отдел связей с общественностью министерства территориального управления Армении, в 2014-2016 годах руководила отделом общественных связей фонда “Инициативы развития Армении” (IDeA).
В 2011-2013 годах преподавала “Общественные связи” на факультете журналистики ЕГУ. В последнее время привлечена к участию в международных проектах в качестве советника по вопросам общественных связей.
Зоя Барсегян окончила Академию государственного управления Армении, получив степень магистра политологии. В настоящее время она проходит обучение в магистратуре Американского университета Армении.