11-ամյա աղջկա մահվան պատճառ դարձած վթարի դեպքով ԱԻՆ աշխատակցին և «Գառնիի Սուրիկի լավաշի» սեփականատիրոջ թոռանը մեղադրանք է առաջադրվել 09/08/2017   13:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Աճառյան փողոցում 11-ամյա աղջկա մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքով երկու անձի մեղադրանք է առաջադրվել:
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ մեղադրանք է առաջադրվել վթարի պատճառ է դարձած «Հոնդա» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդին, ով ԱԻՆ աշխատակից է՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 244-րդ հոդվածով, իսկ «Համեր» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդին՝ 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ նրանց երկուսի նկատմամբ էլ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Մեր տեղեկություններով, «Համերի» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը «Գառնիի Սուրիկի լավաշի» սեփականատիրոջ թոռն է:
Հիշեցնենք, որ դեպքը տեղի է ունեցել 2017թ. սեպտեմբերի 5-ին Երևանի Աճառյան փողոցում բախվել են «Օպել», «Համեր» և «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենաները, որի հետևանքով «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր, 2006թ. ծնված Լ.Մկրտչյանը տեղում մահացել է, իսկ վարորդը և երկու ուղևորները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն:

Сотруднику МЧС и водителю "Хаммера" предъявлены обвинения по делу о ДТП в Ереване, унесшем жизнь 11-летней девочки 09/08/2017 14:17 | Криминальная хроника
Двум лицам предъявлены обвинения по уголовному делу о ДТП на улице Ачаряна в Ереване, ставшем причиной гибели 11-летней девочки.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, обвинение предъявлено водителю автомобиля марки “Хонда”, спровоцировавшему аварию. Он является сотрудником МЧС. Ему инкриминируют деяния, предусмотренные частью 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) и статьей 244(Оставление места дорожно-транспортного происшествия) УК Армении. Обвинение также предъявлено водителю автомобиля марки “Хаммер”. Ему вменяют часть 2 статьи 242 УК РА.
В СК также проинформировали, что в отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
По сведениям “ФактИнфо”, за рулем автомобиля марки “Hummer” находился внук владельца компании “Гарнии Сурики лаваш”.
5-го сентября с.г. на улице Ачаряна в Ереване столкнулись автомобили марок “Опель”, "Хаммер” и “Ниссан”. В результате ДТП пассажир автомобиля марки “Опель” – Л. Мкртчян(2006 года рождения) - скончалась на месте, а водитель и двое пассажиров автомашины с травмами были доставлены в медцентр “Святой Григорий Просветитель”.