Ջրանցքում հայտնաբերված կինն ընդամենը 19 տարեկան էր. քրգործ է հարուցվել՝ ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով 09/08/2017 15:21 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում անհրաժեշտ միջոցներ են ձեռնարկվում՝ 19-ամյա երիտասարդ կնոջ մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2017 թվականի սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 12:15-ին, ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի Մարտիկյան նրբանցքի 1/5 բնակարանի դիմաց առկա ջրատարում հայտնաբերվել է իգական սեռի դիակ:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է դիակի ինքնությունը, ով Գեղարքունիքի մարզի Դդմաշեն համայնքի բնակչուհի է՝ ծնված 1998 թվականին: Ամուսնու հայտարարության համաձայն՝ վերջինս 2017 թվականի օգոստոսի 29-ին դուրս է եկել՝ հայրական տուն գնալու համար և այլևս չի վերադարձել:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ 19-ամյա կնոջ մահվան պատճառը, հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

СК Армении выясняет обстоятельства смерти 19-летней жительницы Гегаркуника, тело которой было обнаружено в Ереване 09/08/2017 17:54 | Криминальная хроника
Следственным отделом по административному району Малатия-Себастия следственного управления Следственного комитета РА по Еревану предпринимаются меры, направленные на установление обстоятельств смерти 19-летней девушки.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 1-го сентября 2017 года в 12:15 поступил сигнал о том, что в водоеме напротив дома 1/5, расположенного в переулке Мартикяна в Ереване, обнаружен труп женщины.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. В результате предпринятых мероприятий установлена личность умершей: ею оказалась жительница общины Ддмашен Гегаркуникской области(1998 года рождения). Согласно заявлению мужа, она 29-го августа 2017 года вышла, чтобы отправиться в отцовский дом, и больше не возвращалась.
По данному факту следственным отделом по административному району Малатия-Себастия следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса РА.
Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на установление причины и обстоятельств смерти 19-летней девушки.