«ՍԱՍ» -ի ձայնագրությունների հիման վրա հարուցված քրեական գործի վարույթը կարճվել է 09/08/2017   13:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
«ՍԱՍ» գրուպի աշխատակիցների հետ անցկացված նախընտրական ժողովի ձայնագրությունների փաստով ՀՔԾ-ում հարուցված քրեական գործի վարույթը կարճվել է: «Փաստինֆո»-ն այդ մասին տեղեկացավ ՀՔԾ մամլո խոսնակ Մարինա Օհանջանյանից:
Հարուցված քրեական գործի վարույթը կարճվել է հանցակազմի բացակայության հիմքով:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ քրեական գործը հարուցվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2 -րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Քրեական գործը հարուցվել է՝ «Չորրորդ իշխանություն» թերթում հրապարակված նյութերի հիման վրա:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ դատախազությունից հայտնել էին, որ, ՀՀ գլխավոր դատախազի հանձնարարությամբ, «Hayastan 24» կայքում 14.04.2017թ. հրապարակված ենթադրաբար ՍԱՍ» գրուպի աշխատակիցների հետ անցկացված նախընտրական ժողովի վերաբերյալ ձայնագրությունն ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն` դրանում առկա հանգամանքները ստուգելու նպատակով:
Համացանցում տարածված ձայնագրության մեջ լսվում է, թե ինչպես է «ՍԱՍ» գրուպի աշխատակիցների հետ անցկացված նախընտրական ժողովներից մեկում վարող անձը ցուցումներ տալիս ընկերության աշխատակիցներին, կարդում է նրանց անունները՝ պահանջելով ձայներ հավաքել՝ «ՍԱՍ Գրուպ»-ի հիմնադիր Արտակ Սարգսյանի օգտին:
14:24 28/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱրթուր Դավթյանը խոսել է «ՍԱՍ գրուպ»-ի ժողովի հայտնի ձայնագրության հետ կապված քրեական գործի նախաքննության մասին
09:50 18/05/2017  |  ՄամուլՍԱՍ-ի Արտակը գտել է ընտրություններին ծախսած գումարը հետ բերելու ձևը. «Հրապարակ»
09:44 16/05/2017  |  ՄամուլՀայտնի է դարձել «ՍԱՍ»-ում սկանդալային ժողովը վարողի ինքնությունը. «Ժողովուրդ»
09:41 12/05/2017  |  ՄամուլՍԱՍ-ի գործով սայլը տեղից չի շարժվում. «Փաստ»
15:24 09/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՍԱՍ-ի Արտակը «տուտ պրիչյո՞մ». Հերմինե Նաղդալյան
09:48 04/05/2017  |  ՄամուլՍկանդալային ձայնագրությունը և հարուցված քրգործը չհամարվեց խոչընդոտ, ու Արտակ Սարգսյանը դառնում է պատգամավոր. «Փաստ»
09:21 27/04/2017  |  Մամուլ«ՍԱՍ»-ի սկանդալային ժողովի գործով պետք է արձագանքեր Աշխատանքի տեսչությունը. «Հրապարակ»
09:47 25/04/2017  |  Մամուլ«ՍԱՍ գրուպ»-ի ժողովի սկանդալային ձայնագրության հերոսներից մեկը ՀՀԿ ցուցակում է. «Ժողովուրդ»
15:20 20/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոն«ՍԱՍ» -ի աղմկահարույց ձայնագրության հիման վրա ՀՔԾ-ն քրեական գործ է հարուցել
09:24 20/04/2017  |  ՄամուլՍԱՍ-ի ժողովի ժամանակ արված ձայնագրության առիթով քրգործ է հարուցվել. «Հայոց աշխարհ»

Производство по уголовному делу на основе аудиозаписи собрания с сотрудниками компании "SAS Group" прекращено 09/08/2017   13:55  |  Лента новостей
Производство по уголовному делу, возбужденному в Специальной следственной службе на основе аудиозаписи предполагаемого предвыборного собрания, проведенного с сотрудниками компании "SAS Group", прекращено. Об этом "ФактИнфо" сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Армении Марина Оганджанян.
Производство по уголовному делу прекращено ввиду отсутствия состава преступления.
Как сообщалось ранее,  дело возбуждено по части 2 статьи 154.2 Уголовного кодекса РА. Дело было заведено на основе материалов, опубликованных в газете "Чоррорд ишханутюн".
Ранее Генпрокуратура Армении сообщила об отправке опубликованной на сайте "Hayastan 24" аудиозаписи предполагаемого предвыборного собрания с сотрудниками компании "SAS Group" в Специальную следственную службу РА для проверки указанных в ней обстоятельств.
В появившейся в соцсети аудиозаписи слышно, как человек, который вел собрание, напоминает сотрудникам о предстоящих 2 апреля парламентских выборах, дает им указания, зачитывает их имена, призывая к сбору голосов в пользу учредителя "SAS Group" Артака Саркисяна.