Քննչական կոմիտեն՝ Արարատում տարեց տղամարդու սպանության մասին 09/07/2017   10:58  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ Արարատի մարզի բնակչի սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017 թվականի սեպտեմբերի 6-ին՝ ժամը 22:30-ին, ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Արարատի մարզի Ոսկետափ գյուղի բնակչի դին հայտնաբերվել է իր տան բակում՝ վնասվածքներով։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Ոսկետափ գյուղի տներից մեկի բակում հայտնաբերվել է նույն տան բնակիչ, 1937թ. ծնված Ս.Թադևոսյանի դիակը՝ բռնության հետքերով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ սպանության հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ: Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատահետքաբանական և դատակենսաբանական փորձաքննություններ:

СК Армении выясняет обстоятельства убийства пожилого мужчины в Араратской области 09/07/2017 11:17 | Криминальная хроника
Вединским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Араратской области предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств убийства жителя Араратской области.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 6-го сентября 2017 года, примерно в 22:30 поступил сигнал об обнаружении тела жителя села Воскетап Араратской области во дворе его дома. На теле были обнаружены раны.
На место происшествия немедленно выехала следственно-оперативная группа. Во дворе одного из домов в селе Воскетап было обнаружено тело жильца того же дома С. Тадевосяна(1937 года рождения) со следами насилия.
По данному факту вединским следственным отделом следственного управления СК РА по Араратской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА.
"Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств убийства и розыск предполагаемого преступника. Назначены судебно-медицинская, судебно-трасологическая и судебно-биологическая экспертизы", - отмечается в сообщении.