Վրաստանում հայկական ավտոբուս է վթարի ենթարկվել. կան զոհեր և վիրավորներ 09/07/2017 12:04 | Արտակարգ պատահարներ
Վրաստանի տարածքում սեպտեմբերի 7-ի առավոտյան հայկական ավտոբուսի մասնակցությամբ վթար է տեղի ունեցել: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Ըստ ՀՀ ԱԳՆ ունեցած տեղեկության` ավտոբուսի ուղևորներից 11-ը դիմել են բժշկական օգնության, սակայն մանրամասների դեռևս չեն տիրապետում:
«Այս պահին ավել ոչինչ չեմ կարող ասել: Երբ լինեն մանրամասներ, կհրապարակենք»,- ասաց Բալայանը:
Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատնից էլ «Արմենպրես»-ին հայտնեցին, որ վթարը տեղի է ունեցել Վրաստանի Նատախտարի շրջանում: Դեսպանատունը քայլեր է ձեռնարկում մանրամասները պարզելու համար:
Լրատվամիջոցների տեղեկություններով՝ վթարի պատճառ է դարձել «Մերսեդես» մակնիշի մարդատար ավտոմեքենան, որի վարորդն ու ուղևորները զոհվել են:

Автобус из Армении попал в ДТП в Грузии: СМИ сообщают о погибших и пострадавших 09/07/2017   12:19  |  Чрезвычайное просшествие
Крупное ДТП произошло сегодня в Грузии с участием автобуса с армянскими номерами. Об этом “Арменпресс” сообщил пресс-секретарь Миинистерства иностранных дел Армении Тигран Балаян.
По имеющимся у МИД РА данным, 11 пассажиров обратились за медицинской помощью в больницу. Ведомство уточняет информацию о ДТП.
Как сообщили “Арменпресс” в посольстве РА в Грузии, авария произошла в районе Натахтари. Посольство предпринимает меры для выяснения подробностей инцидента.
По сведениям ряда СМИ, ДТП имело место по вине автомобиля марки “Мерседес”. Водитель и пассажиры “Мерседеса” погибли.